Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Formula E: Nový monopost DS E-Tense FE20

Pretekársky tím DS Techeetah predstavil nedávno vozidlo DS E-Tense FE20, ktoré bude súčasťou kolotoča majstrovstiev ABB FIA Formula E v sezóne 2019/2020. Šampionát odštartuje 22. novembra pretekmi v Saudskej Arábii.

Z technického hľadiska je nový monopost výsledkom práce vývojárov vychádzajúci z vlastností dvojnásobného šampióna – modelu DS E-Tense FE19. V novej sezóne je športový vzhľad slávneho čierno-zlatého prevedenia karosérie posilnený o čierno-zlatý motív elegantne umiestnený na niekoľkých miestach automobilu.

Víťaznú technológiu pripomína rovnako vavrínový veniec na každom monoposte. Navyše, vozidlo úradujúceho dvojnásobného svetového šampióna Formule E Jean-Érica Vergneho bude ozdobené dvoma zlatými hviezdami oslavujúcimi jeho dva tituly v kategórii jazdcov.

Čínsky tím Techeetah Formula-E má v novom ročníku majstrovstiev FIA ABB vo Formule E vysoké ambície. Majiteľom stajne je spoločnosť Seca Shanghai Limited. V sezóne 2017/2018 získal s týmto tímom Pohár jazdcov Jean-Éric Vergne, ktorý spoločne s André Lottererom obsadil druhú priečku v Pohári konštruktérov Formule E.

/KALENDÁR –  Formula E v sezóne 2019/2020./

V poslednej sezóne 2018/2019 majstrovstiev FIA Formule E sa Techeetah spojil so značkou DS Automobiles a vznikol tím DS Techeetah. V lete tohto roku triumfoval tím DS Techeetah v Pohári tímov v piatej sezóne FIA Formule E a Jean-Éric Vergne získal rovnako Pohár pilotov.

Značka DS, ktorá vznikla v roku 2015, sa opiera o výnimočný odkaz vozidla DS z roku 1955. Jej základným rysom je avantgardný duch a ambíciou stelesniť know-how francúzskeho luxusu v automobilovom odvetví. DS Automobiles je prémiovou značkou skupiny PSA.

-jj-, foto: DS Techeetah

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov