Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


GT Sport: Audi e-tron Vision GT – Z obľúbenej videohry do reality

Kazunori Jamauči pred testovacou jazdou v Nemecku.

Vážení, pozor! Virtuálna realita sa mení na skutočnosť! Audi e-tron Vision Gran Turismo je elektrická štúdia auta vyrobeného podľa modelu z videohry na Playstation. Už tento víkend sa predstaví na pretekoch FIA Formule E v Ríme, kde bude plniť funkciu taxi-služby pre významných hostí.  

Spoločnosti Polyphony Digital a Sony Interactive Entertainment len nedávno informovali o novej spolupráci s automobilkou Audi na pretekárskej hre Gran Turismo Sport. Vision Gran Turismo je séria konceptov vozidiel navrhnutých slávnymi producentmi automobilov po celom svete. Dizajnér digitálnych hier a súčasne profesionálny pretekár Kazunori Jamauči považuje tento projekt za “štart do úplne novej éry.“


Práve začiatkom tohto týždňa zorganizovala nemecká automobilka akciu v centre Audi Driving Experience Center umiestnenom hneď za hranicami Ingolstadtu, na ktorej odhalila „Audi e-tron Vision Gran Turismo“. V rovnakom čase boli dve verzie tohoto vozu s rôznymi pohonmi sprístupnené pomocou bezplatnej aktualizácie v hre „Gran Turismo Sport“.


 

Model Audi e-tron Vision Gran Turismo vdychuje život predstave dokonalého vozidla „Gran Turismo“ v podaní Audi. Jeho vzhľad ostro športového auta zabaleného do najnovších dizajnových princípov Audi ale tiež vzdáva hold slávnemu modelu Audi 90 IMSA GTO, ktorý v sezóne 1989 súťažil v severoamerickom seriáli IMSA.

Audi e-tron Vision Gran Turismo disponuje pohonom všetkých kolies, avšak v čisto elektrickej podobe e-tron quattro s variabilným rozdeľovaním hnacej sily. Štúdia je poháňaná tromi elektromotormi, z ktorých každý dosahuje najvyšší výkon 200 kW.


Dva elektromotory prenášajú hnaciu silu na zadnú nápravu, tretí elektromotor poháňa prednú nápravu. Pritom nachádzajú uplatnenie jednotlivé komponenty z budúcich modelov Audi e-tron. Celkový najvyšší výkon je 600 kW (815 k).


Elektricky poháňaný okruhový športiak s pohotovostnou hmotnosťou 1450 kilogramov má výkonovú hmotnosť 1,78 kg/k a ideálne rozloženie hmotnosti medzi prednou a zadnou nápravu v pomere 50:50 %. Audi e-tron Vision Gran Turismo dokáže akcelerovať z pokoja na stovku za menej než 2,5 sekundy.


Okrem spomínanej ukážkovej jazdy v talianskej metropole sa elektrický prototyp Audi predstaví aj na pretekoch 24 hodín Nürburgringu či na festivale rýchlosti Goodwood Festival of Speed. Na týchto podujatiach sa Audi pochváli svojim elegantným exteriérom a vysokým výkonom. Za volant usadne bývalá pretekárka v DTM Rahel Freyová zo Švajčiarska alebo víťaz vytrvalostných pretekov v Le Mans Dindo Capello z Talianska.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov