Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ šantil na Nürburgringu

Nový model Mercedes-AMG GT 63 S 4MATIC+ je najrýchlejším sériovo vyrábaným štvormiestnym vozidlom na svete, ktorý jazdil na legendárnom severnom okruhu Nürburgringu. Jeho výsledný oficiálny a notársky overený čas je 7:25:41 min.

Prečítajte si aj: Mercedes-Benz EQ Silver Arrow – oživená legenda

Za volantom kompletne vybaveného a sériového osemvalcového modelu sedel vývojový inžinier AMG Demian Schaffert. Niekdajší pretekár sa podieľal na vývoji vysokej dynamiky jazdy štvordverového kupé a svojím najrýchlejším kolom pôsobivo demonštroval výkon 470 kW/639 k športového vozidla.

Prečítajte si aj: Mercedes-Maybach S650 Pullman – kráľovský luxus i sen nejedného diktátora

Severný okruh Nürburgringu je najnáročnejšou pretekárskou traťou na svete. Najrýchlejšie kolo je preto najnáročnejšou zaťažkávacou skúškou kvalít športového vozidla. AMG GT 63 S 4MATIC+ má preto najlepšie predpoklady.

Prečítajte si aj: F1: Monopost Mercedes-AMG W09 EQ Power+ pre sezónu 2018 je skutočnou lahôdkou!

K jeho sériovej výbave patria aj prvky pre dynamiku jazdy, ako sú plne variabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC+, aktívne riadenie zadnej nápravy, elektronicky ovládaný zverný diferenciál zadnej nápravy a program agility AMG Dynamics.

Prečítajte si aj: Mercedes-Benz 300 SL Gullwing po Paulovi Newmanovi

Voliteľné pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup2 sa postarali o poslednú štipku priľnavosti pre optimálnu trakciu a výrazné zrýchlenie pri výjazde zo zákrut „zeleného pekla“. Najrýchlejšie kolo dôkladne merali nezávislí experti zo spoločnosti „Wige Solutions“.

Prečítajte si aj: Najluxusnejšie modely Mercedes-Benz v histórii. Tu je Top 5!

media.daimler.sk, -jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov