Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Najluxusnejšie modely Mercedes-Benz v histórii. Tu je Top 5!

Možno sa to niekomu bude pri kvalite vozov Mercedes-Benz zdať priam nemožné, ale nemecká automobilka zverejnila päť najlepších a najluxusnejších modelov z celej svojej bohatej a takmer storočnej histórie.  Nech sa páči, tu je spomínaný zoznam:

/5. Mercedes-Benz 540 K/

Číslo 5 patrí na našom liste modelu Mercedes-Benz 540 K, ktorý sa vyrábal v rokoch 1935-1940. Svetovú premiéru absolvoval voz, ktorý bol dostupný v troch verziách ako dvojsedadlový kabriolet, štvorsedadlové kupé a sedemmiestne limo, na autosalóne v Paríži.

Najväčšou špecialitou respektíve zvláštnosťou modelu 540 K bolo práve písmenko na konci. To bolo totiž označenie pre odľahčený podvozok a výkonnejší 5,4-litrový radový osemvalec, ktorý bol doplnený kompresorom.

/4. Mercedes-Maybach G 650 Landualet/

Ďalším vozom na elitnom zozname, hoci trochu prekvapujúcim, je masívny a luxusom natrieskaný Mercedes-Maybach G 650 Landaulet. V podstate ide o kabriolet z modelu G, ktorý je postavený na základe verzie 4×4².

Tento voz možno charakterizovať ako extrémne výkonný off-road s ohromujúcou svetlou výškou, luxusne spracovaným interiérom a sťahovacou strechou nad zadnými sedadlami. Na zadných sedadlách si môžete užívať otvorené nebo, ale aj 10-palcové obrazovky a masážne sedadlá.

/3. Mercedes-Benz 600/

Tretím prestížnym vozom v poradí je luxusný sedan Mercedes-Benz 600, ktorý zbiehal z výrobných pásov v rokoch 1963 – 1981. Toto auto bolo obrovské a nadpozemsky luxusné. O úrovni toho automobilu svedčí fakt, že používal svojho času pápež, nemecká vláda aj kráľovná Alžbeta II.

Od roku 1981, keď sa výroba modelu Mercedes-Benz 600 skončila, zostal bez náhrady až do roku 2002. Vtedy sa na scéne začali objavovať vozy Mercedes-Maybach 57 a 62. Aj tie však už majú svetlejšie dni za sebou a tak tento kráľ limuzín čaká na ďalšiu generáciu nasledovníkov.

/2. Mercedes-Maybach S 650 kabriolet/

Na druhé miesto v zozname sa prebojoval ďalší moderný stroj. Kabriolet Mercedes-Maybach S 650 je rozhodne ostro sledovaným objektom, pričom sa ich vyrobilo v limitovanej edícii len 300 kusov. Ide o voz, ktorý doslova prekypuje luxusom.

Okrem množstva nadštandardnej výbavy, či kryštálov Swarovski umiestnených vo svetlometoch, má tento kabriolet k dispozícii 6,0-litrový vidlicový motor V12. V aute ďalej nájdete prémiové čalúnenie interiéru alebo výrazné kolesá.

/1. Mercedes-Benz 300 SLR/

Na vrchole zoznamu, ktorý zostavila samotná automobilka zo Stuttgartu, tróni Mercedes-Benz 300 SLR. Tento model mal aj prezývku „Uhlenhautovo kupé“ po Rudolfovi Uhlenhautovi, ktorý voz navrhol a pretekárske auto SLR používal aj ako osobný dopravný prostriedok.

Jeden z dvoch existujúcich športových exemplárov, ktorý v hitparáde dostal prednosť pred luxusnými limuzínami, sa nachádza v továrenskom múzeu v nemeckom Sindelfingene. V 50. rokoch minulého storočia bol športiak 300 SLR s maximálnou rýchlosťou 290 km/h považovaný za najrýchlejší automobil.

Nemecká automobilka v „priloženom“ videu nezabudla upozorniť, že ani jeden z modelov 300 SLR rozhodne nie je na predaj. Ak by sa však nejakou náhodou do predaja alebo na aukciu dostal, išlo by s veľkou pravdepodobnosťou o najdrahší voz na našej planéte.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov