Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia family

VIDEO: Lamborghini Terzo Millennio je elektrický koncept z tretieho tisícročia!

Pozor, aj Lamborghini to myslí s elektrickým pohonom vážne! Nový koncept predstavuje víziu toho, ako budú vyzerať superšportové automobily pre zákazníkov tretieho tisícročia. Model Terzo Millennio je čistokrvný elektromobil s množstvom zaujímavých technológií.


Štúdia nazvaná Terzo Millennio (Tretie tisícročie), vznikla v spolupráci s Massachusetts Institute of Technology (MIT), ktorá odkazuje na design a technológie novej generácie. Spomínaná kolaborácia sa zameriava najmä na najpokročilejšie systémy ukládania energie. Zatiaľ sa ešte nejedná hotový automobil, ktorý by mal čoskoro schádzať z výrobnej linky, ide skôr o víziu superšportu pre rok 2040.


Celý monokok budú tvoriť uhlíkové vlákna a v rámci veľkej vízie bude voz natoľko chytrý, aby bol schopný detekovať aj menšiu závadu. O pohon sa postarajú štyri elektromotory, každý z nich je umiestnený priamo v kolese.  Z toho vyplýva nielen pohon všetkých kolies, ale navyše bude každé koleso dostávať len toľko výkonu, koľko bude zrovna potreba. Tým pádom bude možné akcelerovať, ale aj prechádzať zákruty nevídanou rýchlosťou. Konkrétne čísla a hodnoty auta ale značka zatiaľ nezverejnila.

Zdrojom elektrickej energie už nebudú klasické batérie, ale tzv. superkondenzátory, ktoré sú výkonnejšie a je možné ich nabiť za podstatne kratší čas. S batériami sa však predsa len definitívne lúčiť nebudeme. Jediný rozdiel je v tom, že budú také malé a nebudeme ich musieť implementovať k podlahe vozu, ako býva pri elektromobiloch zvykom, ale rovno do karbónovej karosérie.


Ako to už v prípade športových vozov býva zvykom, pôsobivé sú najmä veľké otvory pre nasávanie vzduchu, oranžové lemovanie kolies a svetlomety v nepravidelnom tvare písmena „Y“. Za takmer neobmedzené možnosti optimalizácie vzhľadu vďačíme hlavne absencii veľkého motoru, čo dáva dizajnérom prakticky voľné ruky.


-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov