Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Renault predstavil e-autá na i-Mobility v Stuttgarte

Renault predstavil na tohtoročnom veľtrhu i-Mobility v Stuttgarte (20 – 23 apríla 2017), ktorý je už ôsmy rok vyhľadávaným miestom na prezentáciu inteligentnej a udržateľnej mobility, svoj kompaktný sedan ZOE, najpredávanejšie auto na elektrický pohon v Nemecku a v Európe a aj mestské dodávkové vozidlá Kangoo Z.E a elektrický dvojmiestny Twizy.

Svojou prítomnosťou na i-Mobility Renault potvrdil svoju pozíciu popredného poskytovateľa elektrických automobilov na európskom trhu. Poťčas prvých troch mesiacov roka 2017 pokračovala expanzia e-vozidiel Renaultu. Záujem najmä o model ZOE sa zvýšil dvojnásobne v porovnaním  s predajom počas minuloročného prvého štvrťroka.

S novo vyvinutými batériami sa zvýšil dojazd päťdverového elektrického modelu Kangoo Z.E. na 400 kilometrov. Je vhodný predovšetkým pre  použitie v meste. Elektrický model Twizy zas kombinuje výhody automobilov a skútrov a je vhodný na  jednoduchú a komfortnú jazdu, ktorá je komfortná ako v osobnom automobile. Úplne nový elektrický van Master Z.E. doplní do konca roka sortiment e-vozidiel Renaultu.

Renault (šr)

 

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov