Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Subaru predstavilo novú Imprezu

Ikona rallye športu, Subaru Impreza, dostala na autosalóne v New Yorku nového nástupcu. Boxer motor a pohon všetkých kolies zostáva, zmeny nastali v dizajne a technike.

Subaru si na novej Impreze dalo záležať. Prvé vozidlá majú podľa automobilky prísť do predaja koncom tohto roka. Subaru tiež na novinke prezentuje novú globálnu platformu automobilu.

Na výber bude 4-dverový sedan a 5-dverová verzia. Rázvor oboch modelov je 2 670 mm, dĺžka 4-dverového sedanu je 4 625 mm a 5-dverová verzia má 4 460 mm. Nová Impreza bude stáť na 16-palcových diskoch, za príplatok budú dostupné 17- a 18-palcové kolesá.

Pohonnou jednotkou je známy boxer motor, ktorý má podľa automobilky niekoľko zmien. Zdvihový objem je 2,0 litra. Maximálny výkon vrcholí na 111 kW (152 k). Pohonná jednotka je spojená s CVT prevodovkou s plynule meniteľným prevodom.

Subaru Impreza Subaru Impreza

Piata generácia Imprezy je prvým strategickým modelom Subaru vo vízii do roku 2020. Nová platforma zvyšuje tuhosť a pevnosť karosérie. Subaru tiež plánuje s výrobou Imprezy pre severoamerický trh priamo v USA.

Predná hexagonálna mriežka chladiča symbolizuje nové modely Subaru. Veľký predný nárazník má v spodnej časti nasávací otvor a po bokoch štvoruholníkové otvory pre orámovanie hmlových svetlometov.

Subaru Impreza Subaru Impreza

Predĺžené predné svetlomety využívajú LED technológiu pre denné svietenie. Zadné svetlomety sú široké a umocňujú širokú zadnú siluetu. Obe novinky spájajú vynikajúcu aerodynamiku s dobrou viditeľnosťou.

V interiéri nájdeme 8-palcový dotykový displej, ktorý slúži pre ovládanie informačného systému. Automobil ponúka aplikácie Apple CarPlay a Android Autotech. K dispozícii je nový asistent diaľkových svetiel alebo osvetľovanie križovatiek.

Subaru Impreza Subaru Impreza

Nová platforma podľa automobilky znižuje náklony karosérie až o 50 %. Motor má približne 80 % všetkých dielov novovyvinutých. CVT prevodovka ponúka na výber zo 7 predvolených rýchlostných stupňov. Základné ceny zatiaľ neboli stanovené.

MM, Subaru

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov