Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mercedes-Benz inovoval triedu CLA a CLA Shooting Brake

Najmenší automobil z triedy CL získal miernu modernizáciu exteriéru a interiéru. Mercedes-Benz pridal do výbavy niektoré nové prvky a upravil motorizácie.

Trieda CLA prišla na trh v roku 2013, Shooting Brake až koncom roka 2014. Facelift modelov je tak trocha prekvapením. Mercedesu-Benz sa však nezdajú predajné čísla a tak chce modelom zaujať viac zákazníkov.

Oficiálnu premiéru mali vynovené verzie na autosalóne v New Yorku. K dispozícii budú od apríla a prvé dodávky prídu k zákazníkom v júli. Veľké zmeny však nečakajme, Mercedes-Benz upravil exteriér len mierne.

Mercedes-Benz CLA Mercedes-Benz CLA

Všetky modely majú po novom čiernu diamantovú mriežku chladiča a nový nárazník. Ten má ozdobné pruhy v chrómovej, striebornej alebo čiernej farbe. Zadný nárazník je voliteľne dostupný s ozdobnou lištou v chrómovej alebo čiernej farbe.

Mercedes-Benz pridal do ponuky novú exteriérovú farbu Cavansite Blue Metallic. K dispozícii je po novom až päť 18-palcových diskov. Automobily obsahujú bohatú sériovú výbavu s asistenčný systémami.

Mercedes-Benz CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA Shooting Brake

Od faceliftu sú dostupné nové príplatkové LED svetlomety. Tie majú nižšiu spotrebu energie voči halogénovým a xenónovým svetlometom. Stretávací režim využíva techniku projekcie svetla a diaľkový režim techniku reflexie.

Zadné LED svetlomety umožňujú automatickú reguláciu intenzity svetla. Jas brzdových a smerových svetiel je voliteľný v troch etapách: deň, nočná jazda a státie v noci. Novou ekonomickou verziou je 180 d BlueEfficiency.

Mercedes-AMG CLA 45 Mercedes-AMG CLA 45

Tá ponúka zo zdvihového objemu 1,5 litra maximálny výkon 80 kW (109 k) a krútiaci moment 260 Nm. Priemerná spotreba je podľa výrobcu len 3,5 l/100 km. Verzie 200 d a 220 d majú 2,2-litrový motor a výkon 100 kW (136 k) alebo 130 kW (177 k).

Na opačnom konci ponuky stojí športová verzia CLA 45 AMG s 2,0-litrovým preplňovaným štvorvalcom. Maximálny výkon je 280 kW (381 k) a krútiaci moment 475 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 4,2 sekundy (Shooting Brake za 4,3 sekundy).

MM, Mercedes-Benz

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov