Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Opel už predsezónne testuje Astru TCR

Model Astra TCR sme vám už predstavili. Opel postupne testuje nový pretekársky špeciál a v tomto roku s ním plánuje potrápiť konkurenčné vozidlá.

Opel potvrdil, že testovanie novinky pokračuje presne podľa plánu. Prvé testovacie dni jazdila Astra TCR v portugalskom Estorile. K prvým zákazníckym teamom však vozidlá prídu až koncom februára.

Riaditeľ Opel Motorsport, Jörg Schrott, pochválil Astru TCR v jej prvých jazdách. Podľa neho teraz team pracuje na dolaďovaní vozidla pred prvými dodávkami k zákazníkom. Verejnú premiéru bude mať na autosalóne v Ženeve.

Dôležitú pozornosť mala predná náprava, ktorá je jediným miestom prenosu krútiaceho momentu na vozovku. Všetky ovládacie, brzdiace a akceleračné sily musia zvládnuť predné pneumatiky s novou kinematikou prednej nápravy.

Opel Astra TCR Opel Astra TCR

Dôležitým článkom je brzdová sústava, ktorá je od renomovaného výrobcu AP. O brzdné spomalenie sa starajú 378 mm predné brzdové kotúče so šesťpiestikovými strmeňmi a 265 mm zadné kotúče s dvojpiestikovými strmeňmi.

Pohonná jednotka produkuje 246 kW (330 k) a 420 Nm. S motorom je spojená šesťstupňová sekvenčná prevodovka s pádlami umiestnenými na volante. Podľa Schrotta však majú mechanici ešte veľa práce pred prvými pretekmi.

Taliansky team Target, v ktorom minulý rok jazdil vodič Stefano Comino, bude v tomto roku spoliehať práve na novú Astru TCR. Tri modely budú určené pre globálne TCR International Series a 4 pre nemecký ADAC TCR.

Základňa teamu Target je v meste Andrian v Južnom Tirolsku. Manažér teamu je Walter Gummerer a technický riaditeľ Albert Deuring. Toho môžete poznať ako dlhoročného šéfa technikov v teame ABT Sportsline v nemeckom DTM.

Kalendár pretekov TCR International 2016

2. a 3. apríl: Sakhir, Bahrain

24. apríla: Estoril, Portugalsko

7. mája: Spa, Belgicko

21. mája: Monza, Taliansko

5. júna: Salzburgring, Rakúsko

19. júna: Oschersleben, Nemecko

3. júla: Sochi, Rusko

28. augusta: Buriram, Thajsko

17. a 18. september: Singapur

1. a 2. október: Sepang, Malajzia

20. november: Macau, Čína

Kalendár pretekov TCR Nemecko 2016

16. a 17. apríl: Oschersleben

30. apríl a 1. máj: Sachsenring

18. a 19. jún: Oschersleben

23. a 24. júl: Spielberg, Rakúsko

6. a 7. august: Nürburgring

20. a 21. august: Zandvoort, Holandsko

1. a 2. október: Hockenheim

MM, Opel

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov