Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nové motory od Hondy

Honda bola vždy synonymom automobilov s atmosférickými zážihovými motormi. Najnovšia generácia Civicu Type R však túto „poučku“ porušila a ďalšie generácie Civicu v tom budú pokračovať.

Honda predstavila štúdie dvoch nových motorov, ktoré budú poháňať budúcu generáciu Civicu. Tá príde na trh začiatkom roka 2017, ale už dnes je isté, že to budú preplňované motory v štýle downsizingu.

Civic v jeho 10. generácii predstavia verejnosti na začiatku roka 2017. Pod prednou kapotou budú na začiatku 2 zážihové motory s preplňovaním. Menší bude mať zdvihový objem 1,0 litra a väčší 1,5 litra.

Úplne nové pohonné jednotky budú súčasťou technológií Honda Earth Dreams Technology, ktoré vylepšujú spotrebu a znižujú emisie CO2. Nové motory tak budú kombináciou výkonu, spotreby paliva a emisií CO2.

Honda Civic nové motory

Prvý preplňovaný VTEC motor začal svoju kariéru v tomto roku v modeli Civic Type R a už získal niekoľko ocenení. Pohonná jednotka so zdvihovým objemom 2,0 litra produkuje vďaka turbodúchadlu 231 kW (310 k).

Honda Civic Type R tak dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,7 sekundy. Nové motory majú variabilný zdvih ventilov pre prvotriedny výkon a zníženie emisií. Konštruktéri pridajú turbodúchadlá s nízkou zotrvačnosťou a priame vstrekovanie benzínu. Odozva na pedál akcelerátora tak bude na špičkovej úrovni, samozrejme v konkurencii preplňovaných motorov.

Nový Civic v 5-dverovej verzii budú vyrábať v anglickom Swindone. Honda už potvrdila investíciu 270 miliónov € do nových výrobných technológií a príprav pre nový model. Bližšie informácie budú dostupné s príchodom novej generácie.

MM, Honda

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov