Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Novinky od Volva

Volvo predstavilo svoj najvyspelejší simulátor pre vývoj budúcich generácii vozidiel. Premiéru mali tiež balíčky Polestar, ktoré zvýšia výkon motorov niektorých modelov.

Pre nové Volvo XC90 je k dispozícii nový balík Polestar Performance, ktorý z bežného modelu spraví dynamickejšie a atraktívnejšie vozidlo. Volvo XC90 je najvyspelejším automobilom od Volva. Polestar vylepší len niektoré prvky výbavy a optimalizuje odozvu pedálu akcelerátora, motoru a radiacej páky.

Optimalizácia je založená na 20-ročnej praxi Polestaru z motoristických športov. Firma Polestar sa snaží o najjemnejšie doladenie pretekárskeho automobilu. To isté má v pláne s modelom XC90. Všetky inovácie plnia záruku od Volva a sú k dispozícii pre motorizácie T6 a D5.

Volvo XC90 Polestar Volvo Polestar

Polestar sa tiež zameral na motory T5 a D4 v iných modeloch od Volva. Optimalizácie zahŕňajú celý hnací systém. Nové motory, ktoré Polestar upraví, sú k dispozícii vo vozidlách Volvo S60, V60, XC60, V40 a V40 Cross Country.

Volvo tiež predstavilo najvyspelejší simulátor, ktorý pomáha pri tvorbe nových modelov. Značka Volvo je prvou medzi prémiovými automobilkami, ktorá takýto simulátor má. Zariadenie obsahuje najvyspelejší simulátor Vi-Grade.

Volvo nový simulátor Volvo nový simulátor

Rovnaké technológie pri návrhu vozidla používa napríklad Porsche alebo Ferrari. Simulátor ponúka niekoľko preddefinovaných tratí a ciest, vrátane legendárnej severnej časti okruhu Nürburgring. Medzi dostupnými okruhmi je aj tajné testovacie centrum Volva.

Nový simulátor poskytne možnosť fyzicky testovať modely ešte počas ich výpočtov a pred fyzickou výrobou. Výhodou je tak včasné odhalenie problematickej časti karosérie alebo zavesenia kolies. Simulátor tiež znižuje náklady na predprodukčné modely.

MM, Volvo

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov