Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Abarth dodá motory pre Formulu 4

Taliansky úpravca malých fiatov dodá svoje prvé motory pre Formulu 4. Začiatok sezóny Formuly 4 je naplánovaný na 17. až 19. apríla 2015 na okruhu v nemeckom Oscherslebene.

V budúcej sezóne 2015 novej ADAC Formuly 4 budú monoposty vybavené novými motormi Abarth. Spoločnosť ADAC vybrala za dodávateľa Abarth po dlhej sérii testov. Abarth nahradí v súčasnosti používané motory.

Spoločnosť Abarth bola veľmi potešená, keď dostala zákazku na dodávanie motorov pre Formulu 4. Abarth tiež dodáva motory do talianskej Formuly 4 a tímy sú s ich vysokou kvalitou veľmi spokojné .

Formula 4 slúži na výcvik mladých pretekárov pre vyššie kategórie. Tieto projekty sú veľmi dôležité pre jazdcov, ktorí chcú v budúcnosti jazdiť napr. F 1.

Sebastian Vettel, Nico Hülkenberg, Nico Rosberg a Ralf Schumacher tiež začínali na takýchto podujatiach. V DTM začínali Timo Glock alebo Pascal Wehrlein. Všetci tak pochádzajú z majstrovstiev, ktoré organizoval ADAC.

V budúcej sezóne tak Abarth bude dodávať motory, Tatuss monoposty, Pirelli pneumatiky a Motec ráfiky kolies. Motor Abarth so zdvihovým objemom 1,4 litra a preplňovaním dosahuje maximálny výkon 118 kW (160 k).

Vozidlá spĺňajú vysokú úroveň bezpečnosti, ktorú požaduje FIA. Dva preteky počas budúcej sezóny budú na okruhoch mimo Nemecka. Celá sezóna bude zahŕňať 8 pretekov.

MM, Abarth

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov