Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Škoda štvrtá na Acropolis Rally

Grécka Acropolis Rally potrápila tím Škoda Motorsport. Na 60. ročníku skončila posádka v zložení Esapekka Lappi a Janne Ferm štvrtá. Nie je to však zlý výsledok.

Prvé 3 miesta vybojovali jazdci na vozidlách s preplňovanými motormi. Posádka tímu Škoda Motorsport tak bola najlepšia spomedzi posádok súťažiacich s atmosférickými motormi. V sobotu sa jazdilo len na asfalte. Štrkové úseky sa objavili na rýchlostných skúškach až v nedeľu.

„So svojim výkonom na tejto rally môžem byť spokojný. V boji proti proti turbomotorom sme nechali na trati všetko, ale jednoducho to na lepšie, ako štvrté miesto nestačilo. Nič na tom nezmenil ani defekt v ôsmej rýchlostnej skúške. Nabudúce nás v severnom Írsku čaká úplne nová výzva, čisto asfaltová súťaž. V minulosti tam už mnohokrát hralo hlavnú rolu počasie. Tešíme sa na to aj teraz,“ vyhlásil Lappi.

Škoda rally Škoda rally

V hodnotení ERC patrí obom pretekárom druhé miesto v hodnotení jazdcov a spolujazdcov FIA ERC. V tvrdej konkurencii vozidiel s turbomotormi je to výborný výsledok.

Kolegovia Sepp Wiegand a Frank Christian z týmu ŠKODA Auto Deutschland, získali piate miesto. V sobotu museli nemeckí jazdci odstúpiť a preto v nedeľu, po reštarte, otvárali všetky rýchlostné skúšky. „V sobotu sme boli až do nášho vypadnutia na dobrej ceste. Čistiť v nedeľu všetkým trať nebolo práve ideálne. Tretí najrýchlejší čas na poslednej skúške bol však pre mňa s Frankom napokon malou útechou,“ doplnil Wiegand.

Škoda rally Škoda rally

Ďalším miestom, kde sa bude jazdiť, bude počas veľkonočného víkendu severoírsky Belfast. Prítomné budú obe posádky. Medzitým sa v Mladej Boleslavi pokračuje na vývoji vozidla Fabia R5.  Automobil bude poháňať podľa pravidiel FIA 1,6 litrový preplňovaný motor.

MM, Škoda

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov