Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Mercedesy pre comeback Lucie

Legendárna česká skupina Lucie sa spojila s ešte legendárnejšou značkou Mercedes-Benz. Dva nové Mercedesy, Triedu C (220 BlueTEC) a Triedu GLA (200 CDI), si prevzali jej členovia David Koller, Robert Kodym, P.B.Ch. a Michal Dvořák. Po desaťročnej prestávke v koncertovaní  s nimi absolvujú turné na Slovensku a v Českej republike.

Kľúče od vozidiel s hviezdou odovzdal hviezdnej kapele generálny riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia Ing. Andrej Glatz. „Potrebujeme jazdiť nie rýchlo, ale naopak pomaly a bezpečne“, tvrdí David Koller. „Mne sa veľmi páči, že majú systém eko, ktorý šetrí peňaženku aj našu planétu“ dopĺňa ďalší zakladajúci člen Lucie, Robert Kodym.
Nová Trieda C je najľahšie auto vo svojom segmente. Má o sto kilogramov nižšiu hmotnosť, než predchodca, bez negatívneho vplyvu na jazdné vlastnosti. Do výbavy patria aj bezpečnostné prvky známe z vyšších Tried E a S. Nová Trieda GLA je najmladším členom rodiny SUV značky Mercedes-Benz.
V rámci comebacku Lucie vystúpi v Londýne (10. 5.), Košiciach (26. 5.), Bratislave (29. 5.), Ostrave (1. a 2. 6.), Brne (4. a 5. 6.), Prahe (10., 11. a 12. 6.), Plzni (26. 6.) a Hradci Králové (5. 7.). Na hudobnú scénu Lucie vstúpila v roku 1988. Prvú platňu, s názvom Lucie, vydala v roku 1990. Ostatné album, Dobrá kočka, která nemlsá, je z roku 2002. Za viac, ako milión predaných nosičov získala najslávnejšia česká rocková skupina uplynulých dvoch desaťročí Diamantovú platňu.

DK, MB

Lucie + MB 1 Lucie + MB 2

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov