Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai IONIQ 5 N – Svetové výkonné auto roka 2024!

Po modeloch IONIQ 5 v roku 2022 a IONIQ 6 v roku 2023 ide už o tretí model Hyundai, ktorý bol ocenený odbornou porotou World Car Awards

Hyundai pokračuje v úspešnom ťažení v prestížnej ankete World Car Awards (Svetové auto). Najnovšie si odnáša ocenenie Svetové výkonné auto roka 2024 (2024 World Performance Car), ktorým sa môže pýšiť model IONIQ 5 N.

Ide už o tretí rok v rade, keď modely značky Hyundai bodovali v tejto ankete. V roku 2022 sa stal Svetovým autom roka model IONIQ 5 a v roku 2023 si rovnaké ocenenie pripísal na konto IONIQ 6. Obe vozidlá získali zároveň aj ocenenia v kategóriách Svetové elektrické auto (World Electric Vehicle) a Svetový automobilový dizajn (World Car Design).

„Veľmi si vážime, že náš IONIQ 5 N získal prestížnu cenu World Performance Car. Toto ocenenie len potvrdzuje záväzok našej spoločnosti posúvať hranice v oblasti elektrického výkonu a inovácií. Naozaj nás veľmi teší, že naše úsilie bolo odmenené už celkovo siedmym ocenením World Car Awards za posledné tri roky. Sme hrdí na pokračovanie tejto víťaznej série a zároveň potvrdenie pozície značky Hyundai ako lídra v oblasti elektromobility,“ povedal Jaehoon Chang, prezident a CEO Hyundai Motor Company. Ocenenia World Car Awards boli vyhlásené počas slávnostnej ceremónie pri príležitosti konania medzinárodného autosalónu v New Yorku (New York International Auto Show).

O oceneniach World Car Awards rozhoduje každý rok porota, ktorá je zložená zo stovky medzinárodných odborníkov z 29 krajín sveta. Hyundai IONIQ 5 N je predstaviteľom nového segmentu vysokovýkonných elektrických vozidiel, ktoré sa zameriavajú na vodiča a radosť z jazdy. Okrem titulu Svetové výkonné auto roka bol IONIQ 5 N už vyhlásený za Auto roka britským magazínom TopGear.com.

Hyundai ukázal IONIQ 5 N: Slovenská premiéra ako remeň!

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov