Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Mercedes-Benz G 500 Final Edition – Limitka ako koniec V8 pre nie-AMG?

Pred 30 rokmi značka Mercedes-Benz prvýkrát vybavila Triedu G osemvalcovým motorom: v roku 1993 debutoval model 500 GE V8 v exkluzívnej malej sérii a znamenal prvý vrchol v histórii kultivovaného výkonu na cestách aj v teréne.

Final Edition dostane 20-palcové disky AMG z ľahkej zliatiny s dizajnom piatich zdvojených lúčov, ktoré sú v kombinácii s lakom olivová MANUFAKTUR magno nalakované vo farbe karosérie a osústružené do leskla. Pri ostatných dvoch variantoch sú disky vyhotovené v čiernej farbe a osústružené do leskla. Mimoriadny model sa prezentuje aj nápisom FINAL EDITION, ktorý siaha od vonkajšej ochrannej lišty až po vložku krytu náhradného kolesa. Súčasťou balíka log MANUFAKTUR sú kľučky dverí s vyrazenými logami, ktoré dotvárajú vysokohodnotný vzhľad edície „Final Edition“.

Do balíka patria aj projektory loga vo vonkajších zrkadlách, ktoré počas státia vozidla vytvoria na asfalte svetelné logá „G“ a nápisy STRONGER THAN TIME (ODOLÁVA ČASU). Exkluzivitu limitovaného mimoriadneho modelu dodatočne zdôrazňuje aj vysokolesklý pochrómovaný prstenec náhradného kolesa spolu s ďalšími namontovanými dielmi vo farbe karosérie a a vysokolesklom chróme. Kupujúci dostanú aj exkluzívnu interiérovú autoplachtu s nápisom STRONGER THAN TIME, ktorá ochráni vozidlo proti prachu a škrabancom.

Vysokohodnotná výbava interiéru je s modelom G 500 pevne spojená už od jeho uvedenia na trh. V tejto tradícii pokračuje aj edícia „Final Edition“: pri nastúpení do vozidla privítajú cestujúcich osvetlené nápisy FINAL EDITION na nástupných lištách. Tento nápis sa nachádza aj na vložke držadla pre spolujazdca. Na zadnej strane kľúča od vozidla sa nachádza minca z pravého striebra v tvare plakety s príslušným názvom, ktorá bola vyhotovená špecificky pre túto edíciu. Sériová výbava mimoriadnej edície zahŕňa okrem toho aj líniu výbavy SUPERIOR s obklopujúcim ozvučovacím systémom Burmester®, balíkom aktívnych viackrivkových sedadiel plus a sedadlami potiahnutými  kožou napa MANUFAKTUR.

Edícia „Final Edition“ modelu G 500 je exkluzívne vybavená novým balíkom kompletne v koži MANUFAKTUR, ktorý je dokonale zladený s príslušným vonkajším lakom. Názov hovorí za všetko: od batožinového priestoru cez čalúnenie stropu až po výplne pri spínačoch nastavovania sedadiel je takmer celý interiér potiahnutý kožou napa. Stredový pás čalúnenia stropu je farebne zladený so stredovými dielmi čalúnenia sedadiel a má rovnaký kosoštvorcový dizajn.

V kombinácii s metalickým lakom vo farbe obsidiánová čierna je vyhotovený v kombinácii farieb titánová sivá pearl/čierna. Variant s lakom vo farbe opalitová biela magno má stredový pás vyhotovený vo farbách platinová biela/čierna, pri laku vo farbe olivová magno je použitá kombinácia farieb hnedá espresso/čierna.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov