Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


OSRAM LEDriving Cube PX: Účinné a všestranné

Profesionálny rad LEDriving Cube PX sú kompaktné svetlá, ktoré kombinujú vysokú svetelnú účinnosť s maximálnou všestrannosťou.

Sofistikovaný systém s vynikajúcou optickou účinnosťou a efektivitou umožňuje prispôsobiť osvetlenie individuálnym preferenciám kombináciou požadovaného rozloženia svetla a úrovne svietivosti. V prípade potreby možno na jedno vozidlo namontovať viacero svietidiel, ktoré – umiestnené na kľúčových miestach a
zvolené podľa preferovaných parametrov – presne osvetlia požadované oblasti. Kombinácií môže byť veľa, pretože sortiment zahŕňa niekoľko typov svietidiel pre vozidlá s napätím 12 V aj 24 V.

Aby bolo možné osvetlenie čo najjednoduchšie prispôsobiť individuálnym požiadavkám, bol sortiment LEDriving Cube PX rozdelený do štyroch podkategórií. Kľúčovým parametrom, ktorý ich od seba odlišuje, je rozloženie svetla a tvar svetelného kužeľa, ktorý je dôležitý pre rôzne typy činností:
• Flood – je najlepšie rozloženie na osvetlenie veľkej plochy v blízkosti vozidla;
• Spot – vďaka koncentrovanému svetelnému lúču zabezpečuje účinné
osvetlenie priestoru vzdialeného od vozidla;
• Wide – so širokým uhlom svetelného lúča osvetľuje oblasť v blízkosti vozidla;
• Ultrawide – ktorý osvetľuje veľmi veľkú plochu čo najbližšie k vozidlu.

V každej kategórii si profesionáli môžu vybrať zo štyroch rôznych svietidiel, každé s inou úrovňou svetelného toku – 1500 lm, 2500 lm, 3500 lm a 4500 lm. Rodina LEDriving PX sa tak pozostáva až zo 16 rôznych modelov, ktoré poskytujú studené biele svetlo (6000 K) do tých najextrémnejších prevádzkových podmienok. Vďaka
tomu je rozsah použitia veľmi široký – od nákladných vozidiel a transportérov až po poľnohospodárske a úžitkové vozidlá, stavebné stroje, terénne a expedičné vozidlá a mnohé ďalšie. Avšak svietidlá nie je možné používať v bežnej cestnej premávke, nakoľko nemajú pre takéto použitie potrebnú certifikáciu.

Svietidlá sa dajú namontovať tromi rôznymi spôsobmi: priamou montážou, flexibilnou montážou a montážou odolnou veľkému zaťaženiu Prvý spôsob umožňuje inštaláciu vďaka existujúcim otvorom na skrutky na bočnej a spodnej strane krytu svietidla. Druhý vďaka špeciálnej montážnej súprave umožňuje pripevnenie krytu jednou centrálnou skrutkou a tretí dvoma skrutkami pre maximálnu odolnosť. Svietidlo je možné pripojiť priamo k batérii. Na tento účel výrobca ponúka špeciálny 3-metrový kábel s konektorom DT.

Všetky produkty radu PX sa vyrábajú na Slovensku v OSRAM Nové Zámky z najkvalitnejších materiálov a spoločnosť OSRAM poskytuje na všetky svietidlá PX 5-ročnú záruku.

OSRAM: Dobré osvetlenie = ľahšia práca v dielni

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov