Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Hyundai IONIQ 5 je Svetovým autom roka 2022!

Hyundai IONIQ 5 ovládol prestížne udeľovanie cien Svetové auto roka 2022 (World Car Awards 2022). Získal až tri prestížne ocenenia: Svetové auto roka, Svetové elektrické vozidlo roka a Svetový automobilový dizajn roka.

World Car Awards odhalili výsledky 13. apríla 2022 na slávnostnom ceremoniáli na medzinárodnom autosalóne v New Yorku (NYIAS). IONIQ 5 ocenila porota zložená zo 102 automobilových novinárov z 33 krajín sveta.

 

IONIQ 5 je prvým modelom zo špeciálnej rady Hyundai BEV: IONIQ. Plne využíva výhody architektúry Electric-Global Modular Platform (E-GMP) – ponúka 800 V architektúru, ultrarýchle nabíjanie z 10% až 80% kapacity batérie nabitia len za 18 minút a mimoriadne priestranný interiér. Vo výbave s pohonom zadnej nápravy (2WD) a 77,4 kWh batériou je jeho maximálny dojazd na jedno nabitie podľa normy WLTP až okolo 480 km. Medzi jeho top funkcie patrí okrem iného aj technológia Vehicle-to-Load (V2L), pokročilá konektivita a asistenčné systémy vodiča, ktoré ponúkajú maximálny zážitok z auta.

VW ID.4 GTX vs KIA EV6 vs HYUNDAI Ioniq 5 – Dvaja na jedného

Je nám skutočne cťou získať tieto prestížne ocenenia, ktoré oceňujú talent a tvrdú prácu všetkých našich ľudí a obchodných partnerov v Hyundai Motor Company. Našou víziou je Pokrok pre ľudstvo (v orig. Progress for Humanity) a takéto potvrdenie správnosti nášho prístupu nás povzbudzuje v našom záväzku uskutočniť túto víziu,“ povedal Jaehoon Chang, prezident a generálny riaditeľ Hyundai Motor Company.

 

Najoceňovanejší model v histórii Hyundai

Pre ocenenie Svetové auto roka 2022 porota vybrala IONIQ 5 z úvodného zoznamu 28 vozidiel, potom z troch finalistov. Aby boli vozidlá spôsobilé pre túto kategóriu, musia byť vyrobené aspoň v 10 000 kusoch ročne, s cenou pod úrovňou luxusu na ich primárnych trhoch a v predaji aspoň na dvoch hlavných trhoch na minimálne dvoch kontinentoch v čase medzi 1. januárom 2021 a 30. marcom 2022.

Hyundai IONIQ – Opcia väčšej batérie a digitálnych spätných zrkadiel

 

 Pre titul Svetový automobilový dizajn roka porota šiestich odborníkov z Francúzska, Nemecka, Japonska, Veľkej Británie a USA vybrala IONIQ 5 zo všetkých súťažiacich v ostatných piatich kategóriách ocenení. Porota zhodnotila každé vozidlo na základe štýlu a inovácií, ktoré posúvajú zavedené hranice.

 

Sme hrdí, že sme súčasťou najvýznamnejšieho programu automobilových ocenení na planéte. Sme radi, že sa dnes všetci vrátili na autosalón na živé vyhlásenie víťazov. Zatiaľ čo posledné dva roky boli pre každého náročné, kupujúci áut sú pripravení vyjsť von a zažiť všetky úžasné nové vozidlá a technológie, ktoré priemysel ponúka. Gratulujeme a prajeme veľa šťastia všetkým finalistom!“ povedal Mark Schienberg, prezident autosalónu v New Yorku.

 

Každoročné udeľovanie cien World Car Awards oceňuje najlepší dizajn, luxusné auto, výkonné auto, mestské auto, EV a najlepšie auto roka. Vo februári porota vymenovala Luca Donckerwolkeho, hlavného kreatívneho riaditeľa Hyundai Motor Group, za osobnosť roka 2022 za jeho významný prínos pri dohliadaní na vývoj nových modelov, vrátane IONIQ 5.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov