Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Toyota GR Yaris – Obrovský záujem znamená dlhší život

Toyota predĺžila kvôli veľkému dopytu výrobu vrcholnej športovej verzie GR modelu Yaris o dva roky najmenej do roku 2023..

V minulom roku, keď bol model GR Yaris uvedený na trh, bolo pre slovenský trh v prvej fáze určených LEN 30 vozidiel. Záujemcovia si ich v objednávkach zakúpili v priebehu niekoľkých týždňov. A kto tak učinil, určite neľutoval.

Toyota GR Yaris – Viac GR ako Yaris

Toyota bude v nasledujúcich rokoch zákazníkom v Európe vrátane Slovenska ponúkať celkom tri športové modely GR. Okrem modelu GR Yaris ide o model Supra vo verziách 2,0 alebo 3,0 a o novú generáciu kupé GR 86, ktoré bude uvedené na európskom trhu už čoskoro.  GR Yaris prišiel na trh ako oficiálny homologačný model pre vývoj nového pretekárskeho špeciálu Yaris WRC. Vozidlo využíva úplne nový podvozok kombinujúci platformu GA-B modelu Yaris a GA-C modelu Corolla. Poháňa ho nový prepĺňaný trojvalec s objemom 1 618 cm3 s výkonom 261 koní a krútiacim momentom 360 Nm. Kilogramový výkon vozidla je na úrovni 4,9 kg/k, takže vozidlo dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za necelých 5,5 s a rozbehnúť sa na 230 km/h. GR Yaris má nové zavesenie kolies, ľahkú konštrukciu, aerodynamický štýl a tiež nový systém permanentného pohonu všetkých kolies GR-FOUR. Od uvedenia modelu Celica GT-FOUR v roku 1999 ide o prvé originálne športové vozidlo Toyota s pohonom 4×4.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov