Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Maxim Repák – Druhé miesto pre Slovensko

V holandskom Assene sa konalo tretie podujatie Yamaha R3 bLU cRU European Cupu, ktorý je súčasťou vybraných podujatí majstrovstiev sveta World Superbike. Po víťazstve v talianskom Misane a dvoch pádoch v anglickom Doningtone cestoval na miesto slovenský pretekár Maxim Repák zaútočiť opäť na najvyššie priečky hodnotenia.

V piatok na súťažiacich pretekárov čakal jeden voľný tréning a superpole, v ktorom sa rozhodovalo o postavení na štarte oboch sobotňajších pretekov. Vo voľnom tréningu skončil 14-ročný slovenský pretekár na siedmom mieste, v superpole si o dve priečky polepšil, čo znamenalo štart z druhého radu.

  

V oboch pretekoch Maxim bojoval o víťazstvo, často bol vo vedení, no v prvých pretekoch sa v závere prepadol na konečné siedme miesto. Naopak v závere druhých pretekov, ktoré sa pre pád Taliana Moru museli reštartovať, predviedol vynikajúci finiš, keď sa v jednej zákrute dokázal prebojovať zo šiesteho miesta na čelo, a hoci v závere o prvú priečku prišiel, druhé miesto v cieli je ďalším skvelým výsledkom tohto pretekára.

V priebežnom hodnotení seriálu ja Maxim na štvrtej priečke, pričom stráca štyri body na druhé miesto. Ďalšie preteky Yamaha R3 bLU cRU European Cupu sú na programe v rámci podujatia MS superbike 7. augusta na autodróme v Moste v Českej republike.

Ako vyhodnotil preteky samotný Maxim Repák:

“Voľný tréning a kvalifikácia pre mňa nedopadli dobre z dôvodu technickej poruchy na motorke. Organizátor sa to rozhodol vyriešiť výmenou motorky a s novou som aj na druhý deň nastúpil do pretekov. Hovorí mladý pretekár. Po štarte z piatej pozície sa mi podarilo udomácniť sa v čelnej skupine jazdeckého poľa, kde som neustále bojoval o pódiové miesta. V poslednom kole začali jazdci taktizovať s nájazdom do posledných sektorov trate a vlastnou neskúsenosťou som sa po kontaktoch prepadol až na siedmu priečku. Poučený som nastúpil do druhých pretekov. Vždy som si vytváral náskok v technických častiach trate, ale na rovine som klesal, pretože som mal protivietor. V poslednom kole som si v technickej pasáži vybudoval náskok približne 10-15 metrov a iba jeden jazdec ma v závere predbehol a aj zaslúžene vyhral a ja som tak skončil na druhom mieste. Veľmi ma mrzí zranenie jedného z jazdcov našej “bLU cRU rodiny”, Taliana Giacoma Moru, ktorému želám skoré uzdravenie.”

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov