Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


ŠKODA KUSHAQ predstavená, mala by šancu v Európe?

ŠKODA KUSHAQ je na jednu stranu typická ŠKODA, na druhú stranu je tiež výrazne indická. Až 95% všetkých dielov bude mať od indických dodávateľov a rad jej prvkov je šitý na mieru indickým zákazníkom.

Podľa vkusu indických zákazníkov ladila automobilka ŠKODA napríklad dizajn. Výrazné detaily, využitie kontrastných prvkov v závislosti na stupni výbavy alebo paleta farieb, to všetko sú oblasti, v ktorých KUSHAQ vychádza v ústrety indickým zákazníkom.

Exkluzíne farby

Napríklad dve farby z ponuky lakovania, červená Tornado Red a oranžová Honey Orange, budú v ponuke exkluzívne práve pre indický trh. Zákazníci v Indii majú farby radi a sú v tomto ohľade odvážnejší ako vodiči v Európe. K dispozícii však samozrejme budú aj konzervatívnejšie odtiene: obľúbená biela (Candy White), metalická strieborná (Reflex Silver) alebo metalická šedá (Carbon Steel).

Potrebám zákazníkov sa KUSHAQ prispôsobil aj z hľadiska rozmerov. Miery 4 221 × 1 760 × 1 612 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvor 2 651 mm robia z novinky ideálne vozidlo do takmer akéhokoľvek prostredia. Svetlá výška je 188 milimetrov. KUSHAQ tiež dostáva naozaj veľké kolesá, základom sú šestnásťpalcové plecháče, zákazníci ďalej môžu voliť šestnásťpalcové alebo sedemnásťpalcové disky kolies z ľahkej zliatiny.

Ďalším z detailov, ktoré vychádza z potrieb miestneho trhu, je štandardne dodávaná klimatizácia. Tú obsahuje už základný stupeň výbavy Active, vyššie stupňa výbavy Ambition a Style potom dostávajú Climatronic s digitálnym ovládaním. Interiér je veľmi priestranný a vzdušný (výbava Style ponúkne aj posuvnú elektrickú presklenú strechu), pre batožinu je za zadnými sedadlami 385 litrov miesta. Ďalších 26,2 litra odkladacích priestorov je priamo v kabíne. Napríklad priehradka pred spolujazdcom s objemom 6,1 litra je od výbavy Ambition klimatizovaná. Drobnú špecialitou pre indických zákazníkov je odkladacia priehlbina na palubnej doske, do ktorej si môže vodič bezpečne uložiť svoj talizman pre šťastie: nebude mu nikde cestovať a bude ho tu mať stále na očiach.

Výhodná cena aj moderná technika

Jedným z dôležitých faktorov, ktorý je základom úspechu na indickom trhu, je cenová dostupnosť. KUSHAQ nemá ambíciu byť najlacnejším vozidlom v Indii, avšak tamojším zákazníkom ponúkne výborný pomer úžitkovej hodnoty a ceny. Za svoje peniaze dostanú zákazníci priestranný a praktický automobil, ktorý prinesie široké rozpätie výbav s možnosťou získať aj tie najmodernejšie prvky, na ktoré sú zvyknutí aj zákazníci na najnáročnejších automobilových trhoch.

Táto stratégia sa prejavuje aj v oblasti svetlometov. Od výbavy Ambition má KUSHAQ sadu LED svetlometov. U dvojdielnych svetlometov modelu KUSHAQ slúžia LED ako k dennému svieteniu, tak aj pre stretávacie či diaľkové svetlá.

ŠKODA KUSHAQ je tiež prvý automobil na indickom trhu, ktorý štandardne vo všetkých verziách prináša stabilizačný systém ESC. To ukazuje dôraz na bezpečnosť, ktorý pokračuje aj ďalšími prvkami: 6 airbagov, štandardne má multikolíznu brzdu alebo napríklad úchyty ISOFIX na zadných sedadlách. Nechýbajú ani asistenčné systémy ako voliteľný Hill Hold Control alebo tempomat. Vo voliteľnej výbave nájdeme aj systém sledovania tlaku v pneumatikách alebo dažďový senzor.

O pohon novinky sa postará buď trojvalec 1,0 TSI s výkonom 85 kW (115 koní) alebo štvorvalec 1,5 TSI so 110 kW (150 koní). Motory môžu byť spriahnuté so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou alebo s automatom. V prípade menšieho agregátu je automatická prevodovka šesťstupňová, štvorvalec môže dostať sedemstupňovou prevodovku DSG.

Simply Clever samozrejmosťou

Dnes pre vozidlá ŠKODA tak typický voľne “plávajúci” displej infotainmentu má v závislosti na výbave uhlopriečku 7 alebo 10 palcov, je samozrejme farebný a dotykový a umožňuje prepojenie s mobilným telefónom. Voliteľným prvkom výbavy je tiež priehradka PhoneBox pre bezdrôtové nabíjanie mobilného telefónu, inak sú samozrejmosťou USB konektory (USB-A i USB-C).

Škoda Kushaq – Indická Škoda odhaľuje interiér

Do zoznamu pre vozidlá ŠKODA tradičných Simply Clever prvkov môžeme zapísať napríklad prakticky riešené odkladacie priestory: okrem miesta na talizman na palubnej doske je to Jumbo Box v stredovej konzole, bohato dimenzované vrecká vo dverách, kam sa zmestia aj veľké fľaše s pitím, alebo šikovne vyriešený držiak nápojov, ktorý umožňuje jednoduché otvorenie fľaše jednou rukou. Držiak nápojov je k dispozícii aj vo výklopnej lakťovej opierke zadných sedadiel. Na A-stĺpiku nechýba držiak parkovacieho lístka, v batožinovom priestore zase háčiky na tašky, atmosféru na palube dokresľuje ambientné LED osvetlenie.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov