Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Škoda Kushaq: Prvý pohľad na nové indické SUV

ŠKODA prostredníctvom dvoch skíc poodhaľuje dizajn exteriéru modelu KUSHAQ. Dizajn kompaktného SUV určeného pre indický trh je výrazný a vychádza z koncepčnej štúdie ŠKODA VISION IN.

Škoda Kushaq je postavený na modulárnej platforme MQB-A0-IN, ktorú koncern Volkswagen špeciálne vyvinul pre indický trh. V rámci projektu INDIA 2.0 je KUSHAQ prvým zo štyroch modelov značiek ŠKODA a Volkswagen, ktorý bude vyrábaný lokálne v Indii. Svetová premiéra vozidla ŠKODA KUSHAQ je naplánovaná na marec 2021.

Prvá dizajnová skica exteriéru ukazuje výraznú prednú časť modelu ŠKODA KUSHAQ, ktorého názov pochádza zo staroindického jazyka sanskrt a označuje kráľa alebo vládcu. Nápadné sú ostro tvarované dvojdielne predné svetlomety, ktoré siahajú až k širokej maske chladiča, čo je typické pre vozidlá značky ŠKODA. Masívny predný nárazník so spojlerom zdôrazňujú športový vzhľad tohto SUV.

Druhá skica odhaľuje zadnú časť nového vozidla. Tá je jasne štruktúrovaná a doplnená podlhovastým strešným spojlerom, ako aj robustným difúzorom v zadnom nárazníku. Zadné svetlá kompaktného SUV sa vyznačujú kryštalickou štruktúrou typickou pre značku ŠKODA, podobne ako nápis ŠKODA umiestnený na piatych dverách.

ŠKODA KUSHAQ – Nové SUV pre Indiu

Nová platforma spĺňa nové, prísnejšie bezpečnostné a emisné normy platné v tejto krajine. Pri nových vozidlách je v pláne dosiahnuť vysokú 95-percentnú úroveň lokalizácie, pričom ich technický vývoj prebieha v Technologickom centre spoločnosti ŠKODA AUTO v Pune.

Zdroj: Škoda-auto

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov