Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Renault Mobilize EZ-1: Prototyp elektromobilu

Mobilize reaguje na nové potreby užívateľov.

Mobilize presahuje podľa zástupcov značky Renault pojem automobil. Francúzska automobilka ponúka nové riešenia pre dopravu osôb a tovaru z bodu A do bodu B s vozidlom alebo bez neho. Na úvod predstavila prototyp agilného mestského elektromobilu EZ-1.

Mobilize sa zameriava na zákazníkov, ktorí chcú prijať udržateľnejšie a zdieľané formy mobility. Mobilize reaguje na nové potreby užívateľov a vytvára trvalo udržateľné energetické ekosystémy v súlade s cieľom skupiny Renault dosiahnuť uhlíkovú neutralitu a s jej ambíciami rozvíjať pojem cirkulárnej ekonomiky. Mobilize koncentruje aktivity skupiny Renault v oblasti riešenia mobility, energie a dát.

Využíva pritom skúseností RCI Bank & Services v oblasti financovania, nástrojov riadenia a optimalizácie flotíl. Značka vytvorí partnerstvo a nové otevrené ekosystémy, aby získala podstatné výhody v oblasti načasovania a úspor a súčasne pomohla automobilovému priemyslu splniť dôležité ciele. „Sme veľmi nadšení, že sa môžeme podieľať na zmene sveta automobilov, ktorý prechádza od vlastníctva k užívaniu v dobe a v mieste, kde to potrebujete,“ povedala Clotilde Delbosová, generálna riaditeľka Mobilize.

Okrem automobilového sektoru bude Mobilize ponúkať širokú škálu inovatívnych služieb v oblastiach mobility, energie a údajov. Vďaka viacerým partnerom sa trvale snažíme maximalizovať užívanie vozidiel pre zjednodušené, viac trvalo udržateľné a dostupné cesty pre osoby a tovar, a to všetko pri znižovaní vplyvu na životné prostredie,“ uviedla ďalej Delbosová na adresu značky Mobilize, ktorá ponúka flexibilné služby v oblasti mobility pre osoby a tovar, prispôsobené vývoju očakávaní zákazníkov, podnikov a miest.

Rieši tak konkrétne problémy tým, že prináša doplnkové riešenia do tradičnej schémy nákupu vozidla. Vďaka tomu, že podporuje väčšie využívanie tovaru vďaka cirkulárnej a zdieľanej ekonomike, Mobilize prispieva k udržateľnejšej budúcnosti. Okrem toho bude môcť Mobilize s potenciálom viac než 6000 predajných miest značky Renault v Európe ponúkať riešenia v oblasti mobility pre užívanie od jednej minúty až do niekoľkých rokov pre všetky mestá a všetky územia.

Mobilize má tiež k dispozícii svoje vlastné tímy vývojárov a konštruktérov a bude dodávať niekoľko vozidiel určených pre tieto účely. Vozidlá budú modulárne, robustné, 100 % na elektrický pohon a konštruované pre intenzívne užívanie a budú uspokojovať nové potreby v oblasti mobility: cesty so šoférom, samostatné zdieľanie, dodanie na stanovenú adresu, dopytová doprava. Mobilize počíta s Renault Software Factory, Software Republic a s jej partnermi pre rozvoj špičkových algoritmov a počítačových programov na spracovanie údajov.

Tieto údaje umožňujú lepšie plánovanie budúceho dopytu užívateľov a lepšie rozdelenie vozidiel. Mobilize plánuje zvýšiť mieru užívania vozidiel o najmenej 20 %. Akonáhle už nebude možné vozidlá používať, tak sa o ne postarajú oddelenie údržby a recyklácie v Renault Re-Factory. Akonáhle už nebudú batérie elektromobilov vhodné pre užívanie v automobiloch, Mobilize je bude recyklovať a dá im druhý život ako zdrojom stacionárnej energie. Prototyp EZ-1 je emblematickým vozidlom značky Mobilize.

/Mobilize má tiež k dispozícii svoje vlastné tímy vývojárov a konštruktérov/

Vyjadruje víziu značky v oblasti designu: služba v srdci designu vozidiel. EZ-1 je novým riešením mestskej mobility vytvoreným pre zdieľané užívanie. Inovatívny bude aj predaj. Užívatelia budú platiť len za to, čo užívajú na základe času a ubehnutých kilometrov. Vozidlo má pripojenie na internet a ponúka prístup bez hesla a je v interakcii so svojimi užívateľmi cez chytré telefóny. EZ-1 je agilným elektromobilom pre dve osoby.

Na dĺžku meria 230 centimetrov a zaberie preto minimum miesta. Presklenné dvere zhora dole ponúkajú užívateľom EZ-1 jedinečný pohľad na okolité prostredie v meste. Prototyp EZ-1 je vybavený inovatívnym systémom výmeny batérie. Toto alternatívne riešenie oproti tradičným dobíjacím zariadeniam umožňuje využívať vozidlo non-stop. Model EZ-1 je skonštruovaný s dodržaním princípov cirkulárnej ekonomiky. Je z 50 % vyrobený z recyklovaných materiálov a po skončení životnosti bude z 95 % recyklováný vďaka zariadeniu Re-Factory vo Flinse.

-jj-, zdroj a foto: Renault

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov