Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai predstavil nový i20 N Line

Hyundai ukázal najnovší prírastok vo svojom portfóliu N Line: úplne nový model i20 N Line. Najnovší člen rodiny Hyundai sa vyznačuje prvkami exteriéru a interiéru inšpirovanými vysoko výkonným radom Hyundai N pre ešte dynamickejší zážitok.

Dizajn

I20 N line je vybavený štýlovou čiernou kaskádovou mriežkou s emblémom N Line. Vzor mriežky čerpá zo štýlu šachovnicovej traťovej vlajky a ešte viac tak zdôrazňuje vzhľad inšpirovaný pretekárskym okruhom.

Výbava N Line dostala športové sivé akcenty a elegantný zadný nárazník, ktoré zvyšujú optický a aerodynamický výkon. Hmlové svetlo v tvare trojuholníka a chrómovaný výfuk s dvojitou koncovkou podčiarkujú dynamický vzhľad úplne nového modelu i20 N Line a odlišujú ho od základného modelu i20.

Zákazníci nového modelu i20 N Line si môžu vybrať zo štyroch farieb exteriéru: čierny Phantom Black, sivý Aurora Grey, biely Polar White a béžový Brass. Pre i20 N Line vo farbe Polar White je k dispozícii voliteľná dvojfarebná strecha Phantom Black, vďaka čomu má zákazník ešte viac priestoru pre personalizáciu vzhľadu auta.

Vo vnútri majú zákazníci k dispozícii športové sedadlá označené logom N, exkluzívne červené prešívanie, ako aj špeciálny športový volant N. Medzi ďalšie vylepšenia N Line patria kovové pedále a kožená hlavica radenia N.

Motorizácie

Okrem štandardného 1,2-litrového motora MPI s výkonom 62 kW/84 k si zákazníci môžu zvoliť 1,0-litrový motor T-GDi s výkonom 74 kW/100 k alebo 88 kW/120 k. 1,0 litrový T-GDi bol vylepšený v oblasti pruženia, odozvy motora a zvuku výfuku pre vylepšený zážitok z jazdy.

Nový i20 N Line je k dispozícii aj s 48-voltovou mild hybridnou technológiou. Táto technológia je voliteľná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 100 k a štandardná pre motor 1,0 T-GDi s výkonom 88 kW/120 k. Ďalšou novou funkciou, ktorá je k dispozícii v kombinácii so 48-voltovým mild hybridom je inteligentná manuálna prevodovka (iMT), ktorá vedie k ešte vyššej palivovej úspornosti. Na prispôsobenie vyladeným jazdným vlastnostiam ponúka úplne nová i20 N Line 17-palcové disky z ľahkej zliatiny s dvojfarebnou povrchovou úpravou.

Konektivita a bezpečnosť

Rovnako ako základný model, aj nový i20 N Line ponúka najnovšiu verziu technológie Bluelink od spoločnosti Hyundai vrátane širokej škály služieb Connected Car, ako sú Hyundai Live Services, ako aj vzdialených funkcií prostredníctvom aplikácie pre smartphony Bluelink. Úplne nová i20 N Line je tiež vybavená bezpečnostnými prvkami Hyundai SmartSense a spĺňa najvyššie európske štandardy.

 

Úplne nový i20 N Line sa začne na Slovensku predávať v druhom štvrťroku 2021.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov