Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


VIDEO: Opancierovaná Tesla Model S? Žiadny problém vďaka patentu Armormax

Ako sa vám pozdáva najrýchlejší obrnený sedan na svete?

Firma International Armoring Corporation (IAC) z amerického Utahu využila svoj patentovaný pancier s názvom Armormax a postavila prvý obrnený elektromobil. S upraveným vozom Tesla Model S P100D budete nielen ohľaduplný k prírode, ale aj absolútnom bezpečí.

Spoločnosť International Armoring Corporation pôsobí na trhu od roku 1993 a celkovo už dodala k zákazníkom viac ako 9000 áut. Obrnený Model S P100D dokáže podľa šéfa firmy Marka Burtona zastaviť guľky z automatickej pušky. Zároveň si klient prial, aby si auto zachovalo pôvodný vzhľad aj výkonové charakteristiky.

Na tento zámer museli odborníci z IAC vynaložiť 650 hodín poctivej práce, pričom výsledná cena sa vyšplhala na čiastku 72.500 amerických dolárov USD (58.420 eur). Vďaka využitiu ľahkého panciera Armormax a balistického skla sa hmotnosť vozu zvýšila len o 250 kg. Jedinou významnejšou funkčnou zmenou na aute je to, že nie je možné otvárať okienka.


Vďaka zosilnenému krytu podvozku by malo auto odolať aj výbuchu bomby. Podľa Burtona už má jeho firma ďalších päť objednávok na prestavbu elektromobilov Model S na pancierové auto. IAC tvrdí, že sa všetky úpravy podpísali na výkone vozu len veľmi malou mierou. To by robilo z tohto obrnenca vôbec najrýchlejší automobil svojho druhu, aký bol kedy postavený.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov