Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

VIDEO a FOTO: Hamilton povozil Bolta, najrýchlejší šprintér planéty sa v Austine druhýkrát narodil

Najrýchlejší muž planéty Usain Bolt na uplynulý víkend len tak skoro nezabudne. Jamajský šprintér sa pred Veľkou cenou F1 v americkom Austine nechal zviesť v Mercedese AMG GTR s Lewisom Hamiltonom a hoci sa počas jazdy usmieval, nebolo mu všetko jedno.

Osemnásobný olympijský víťaz bol jedným z mnohých významných hostí na Grand Prix USA a pred štartom pretekov odmával zelenou zástavkou štart do navádzajúceho kola. Bolt sa potom objavil aj na pódiu pri odovzdávaní cien, ale ešte predtým absolvoval spomínané dve kolá s v zelenom mercedese za 200.000 dolárov.


„Ak mám byť úprimný, tak musím povedať, že na takú jazdu som nebol pripravený. Bola to pre Lewisa a divákov zábava, ale ja som sa aj trochu bál. Priznám sa, že miestami som do mikrofónov kričal. Na týchto pretekoch od roku 2012 neustále stúpa počet divákov a pre mňa sa okruh Americas stáva obľúbeným. Cítim sa neskutočne,“ vysypal zo seba Bolt po jazde s trojnásobným majstrom sveta v „efjednotke“.


„Bol to dobrý zážitok. Vypálil som to na maximum, pretože som ho chcel vystrašiť na smrť. Hovoril niečo o tom, že je najrýchlejší chlapík na svete, ale myslím, že som ho aj tak trochu vystrašil,“ reagoval 32-ročný Hamilton, ktorému zrejme jazda s Boltom prišla vhod, pretože v samotných pretekov F1 na svojom Mercedese zvíťazil.Hamilton využil výhodnú “pole position” a poistil si vedúce postavenie v celkovom poradí MS, keď druhého Sebastiana Vettela na Red Bulle zanechal za sebou o takmer 11 sekúnd. Ak britský pilot skončí na októbrovej Veľkej cene v Mexico City do piateho miesta, stane sa po štvrtý raz svetovým šampiónom.

-jj-

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov