Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Audi na autosalóne v Detroite: Silné trio štartuje

Od jari 2017 poskytnú modely Audi A5/S5 Cabriolet maximálne potešenie z jazdy.

Audi začína u troch vrcholov v novom roku: Na North American International Auto Show (NAIAS) v Detroite predstavil výrobca prémiových vozidiel Audi štúdiu koncepctu Q8 a zároveň značka so štyrmi kruhmi ukázala vo svetovej premiére modely Audi SQ5 TFSI  a po prvý raz nové Audi A5/S5 Cabrio.

Syntéza kupé a SUV: Audi Q8 Concept

Prestíž a športovosť na najvyššom stupni – to je Q8 koncept Audi. Spája v sebe typický priestor SUV s emocionálnou líniou kupé. Audi tak otvára nový segment vo vyššej triede. Súčasne ukazuje vyhliadky na svoj budúci dizajnérsky jazyk. Mnohé prvky pripomínajú pôvodné Audi quattro z roku 1980, vrátane extrémne plochého a tiež veľmi širokého C-stĺpika a silných línií nad kolesami. Npriek plochej strechy ponúka auto dostatok priestoru pre štyri osoby a ich batožinu. Široko napäté línie dodávajú interiéru športovú a elegantnú atmosféru. Nový koncept ovládania využíva veľkú dotykovú obrazovku, doplnenú head-up displejom. Využíva inteligentnú technológiu Augmented reality. Výkonný a vysoko účinný plug-in hybrid, ktorý poháňa koncept Audi Q8, poskytuje výkon 330 kW/450 k a 700 Nm krútiaceho momentu. Pneumatické odpruženie a keramické brzdové kotúče dolňajú technologický balíček. Koncept vozidla je základom pre model, ktorý uvedie Audi v roku 2018 na trh.

V6 Power a Top dynamika: Audi SQ5 TFSI

Svoju svetovú premiéru mal na autosalóne v Detroite aj model Audi SQ5 TFSI, najšportovejšia verzia nového modelového radu Q5. Jeho preplňovaný trojlitrový motor V6 poskytuje výkon 260 kW/354 k a dodáva už pri 1370 ot/min 500 Nm krútiaceho momentu. Za 5,4 sekundy zvládne šprint z 0 na 100 km/h. Stály pohon quattro podporuje dynamické jazdné vlastnosti v kombinácii s osemstupňovou Tiptronic. Voliteľný športový diferenciál, ktorý aktívne rozdeľuje krútiaci moment medzi zadnými a prednými kolesami a voliteľné dynamické riadenie s premenlivým pomerom ďalej zvýšiť pružnosť jazdy a jazdnú dynamiku podporuje systém Audi Drive Select. To znamená, že vodič si môže nastaviť vlastnosti svojho SUV v niekoľkých režimoch. Dostupný voliteľným vzduchovým odpružením sa môže prispôsoiť výška podvozku k aktuálnej situácii. Od polovice roku 2017 bude Audi SQ5 TFSI v predaji zatiaľ v Nemecku.

Intenzívny pôžitok z jazdy: Audi A5/S5 Cabrio

Audi dopĺňa rodinu A5. Po modeloch Coupé a Sportback ukázala značka so štyrmi kruhmi v Detroite po prvýkrát nový model A5/S5 Cabrio. Jeho dizajn je založený na elegantných líniách kupé. Zadné okno je teraz ploskejšie a kladie dôraz na športový vzhľad, rovnako ako krátke previsy a dlhá kapota. Klasické látkový kryt kabíny zaujme aj vynikajúcou aeroakustikou a otvoriť ho možno aj pri jazde do 50 km/h. Na palube nového A5/S5 Cabriolet sú najnovšie technológie z oblasti asistenčných systémov, konektivity a ovládačov. Systém pohonu quattro dáva kabrioletu strednej triedy nevídanú trakciu a dynamické jazdné vlastnosti. Adaptívne tlmiče sú k dispozícii ako voliteľná výbava. Môžu sa prispôsobiť športovému alebo komfortnému štýlu jazdy stlačením tlačidla v systéme jazdnej dynamiky Audi Drive Select. Prichádza aj s novými pohonnými jednotkami s výkonovým spektrom od 190 kW/258 k pre dvojliter TDI a TFSI až po výkon 260 kW/354 koní pre trojliter TFSI v Audi S5. Nový kabriolet strednej triedy A5/S5 príde na trh v európskych krajinách v  marci 2017.

Audi (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov