Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Vízia: Mercedes-Maybach 6

Mercedes-Benz Maybach produkuje najluxusnejšie vozidlá, ktorým môže konkurovať len Rolls-Royce. Nedávne podujatie v Pebble Beach poodhalilo budúcnosť dizajnu tohto štuttgartského výrobcu luxusných modelov.

Modely Maybach vždy patrili k jednému z najlepších vozidiel, ktoré ste si mohli kúpiť. Mercedes-Benz nedávno zaradil do ponuky nové názvoslovie, pod ktorým je teraz Maybach dostupný. Na podujatí Concours d´Elegance v kalifornskom Pebble Beach prezentovali zástupcovia automobilky dizajnovú podobu novodobých Maybachov.

Luxusné kupé má konfiguráciu 2+2. Ide o poctu slávnemu Aero Coupe a vedome túto tradíciu posúva do budúcnosti. Vďaka premyslenému dizajnu, extrémne dlhej kapote a nízkej línii strechy predstavuje maximálny luxus na cestách.

Koncept k tomu pridáva dávku retro štýlu, ku ktorému sa pridružili rôzne spojlery a aerodynamicky tvarované časti karosérie. Tvar celého vozidla má blízko ku krídlu. Kontrastom je spojenie červeného lakovania s chrómovými lištami, ktoré sú nad podbehmi kolies, v strede prednej kapoty a batožinového priestoru.

Výrazné 24-palcové disky kolies pochádzajú z konceptu IAA. Ďalším vrcholným dizajnérskym dielom sú takzvané „Gulwing“ dvere, ktoré sa postupne stávajú dizajnovým jazykom štuttgartskej automobilky.

Úzke koncové svetlomety rozširujú siluetu v zadnej časti vozidla. Interiér ponúka dávku inteligencie a emócii. Prístrojová doska s obložením dvier a sedadiel vytvára 360 ° pohľad do interiéru. K dispozícii sú autentické materiály, ako napríklad ružové zlato alebo kožené čalúnenie.

Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 6

V prednom batožinovom priestore sú 2 sady kufrov, ktoré sú vytvorené presne pre tento koncept. Kruhové prístroje sú spojené s hlboko zapustenými displejmi. Čelné sklo môže slúžiť ako transparentný displej, ktorý zobrazí rôzne údaje. O bezpečnosti tu však pochybujeme.

Maximálny luxus podčiarkuje autonómny režim jazdy. Stredový tunel vizualizuje elektrický tok energie pohonného systému. Bočné prahy sú osvetlené svetelnými pásmi a dotvárajú tak atmosféru elektromobilu.

Mercedes-Maybach 6 Mercedes-Maybach 6

Na pohon slúžia elektromotory, ktoré sú umiestnené v každom jednotlivom kolese. Pohon všetkých kolies je tak samozrejmosťou. Výstupný výkon systému je 550 kW (750 k). Akumulátor v podlahe má kapacitu 80 kWh.

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne koncept podľa automobilky za menej ako 4 sekundy a maximálna rýchlosť je elektronicky obmedzená na 250 km/h. Dojazd je podľa NEDC viac ako 500 km. Rýchlonabíjanie pridá každých 100 km dojazdu za necelých 5 minút dobíjania.

MM, Mercedes-Benz

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov