Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nissan Leaf s dvojnásobnou kapacitou akumulátora

Nissan nepripravil novú verziu populárneho elektromobilu s dlhším dojazdom. Upravený Leaf majú na svedomí zamestnanci vývojového centra v španielskej Barcelone.

Nissan Leaf je pravdepodobne najznámejšie elektrické vozidlo na svete. Dojazd verzie s kapacitou akumulátora 24 kWh však postačoval na maximálnych 199 km.

Táto vzdialenosť je pre väčšinu ľudí zamestnaných v mestách dostatočná hodnota, no zamestnancom Nissanu to nestačilo. Od spoločnosti dostali zelenú a mohli sa pustiť do projektu Leafu s dvojnásobnou kapacitou batérie.

Nissan Leaf s dvojnásobnou kapacitou batérie Nissan Leaf s dvojnásobnou kapacitou batérie

Vo voľnom čase tak pracovníci z vývojového centra Nissan v Barcelone pripravili Leaf s akumulátorom, ktorý má kapacitu 48 kWh. Do prototypu implementovali dve sériové batérie. Dojazd vozidla sa tak zvýšil až o 75 %, z aktuálnych 199 km na výsledných 350 km.

Táto hodnota je už postačujúca aj na občasné výjazdy mimo mesta. Hlavný inžinier vo vývojovom centre Nissan v Barcelone, Dario Fernandez, prezradil, že je hrdý na možnosť spolupodieľať sa na tomto projekte. Akumulátor je umiestnený v batožinovom priestore a na mieste zadných sedadiel. Technici tiež vybrali niektoré časti interiéru.

Nissan Leaf s dvojnásobnou kapacitou batérie Nissan Leaf s dvojnásobnou kapacitou batérie

Riaditeľ elektromobility Nissan Europe, Gareth Dunsmore, potvrdil, že automobilka, ktorá je priekopníkom v elektromobilite, bude postupne zvyšovať svoje technologické ciele. V opačnom prípade tak nemôže napredovať.

Nissan umožňuje využiť svojim zamestnancom svoje know-how a ich schopnosti. Z našej strane to je chvályhodný krok a podporuje tvorivosť jednotlivcov. Dúfame, že obdobné projekty sa časom dostanú do sériovej výroby. Bližšie technické parametre však Nissan nezverejnil.

MM, Nissan

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov