Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Ford Focus RS s vyšším výkonom

Ford Focus RS nie je na trhu ešte ani rok a už má preňho Ford oficiálnu úpravu v podobe zvýšenia výkonu. Málilo sa zákazníkom 257 kW (350 k)?

Ford Focus RS po prvýkrát dostal pohon všetkých kolies, ktorý tento hothatch posunul do kategórie odlišných vozidiel. Konkurenčné vozidlá využívajú pohon prednej nápravy, a tak je pridanie druhej poháňanej nápravy veľkým prekvapením.

Ford však vypočul hlasy niektorých zákazníkov, ktorí práve tento druh pohonu vyžadovali. S tým prišiel tiež vyšší výkon motora, ktorý atakoval hodnotu 257 kW (350 k). Takéto hodnoty boli pred 20 rokmi doménou športových modelov z vyšších kategórii.

Pre toho, komu by sa táto hodnota málila, pripravil Ford  úpravu výkonu pomocou oficiálneho balíka Mountune. Táto úprava ponúkne po novom až 275 kW (375 k) a krútiaci moment bude vrcholiť hodnotou 510 Nm.

Ford Focus RS už získal viac ako 8 200 objednávok a to len za prvý rok predaja vozidla. Veľkou zásluhou na tom má aj vysoký počet rôznych ocenení od Top Gear až po Autocar. Špecialisti z oddelenia Mountune tak posúvajú latku nového Focusu RS na ešte vyššie hodnoty.

Veľkým sklamaním je však možnosť kúpy tohto balíka len pre zákazníkov z Veľkej Británie. Navyše 18 kW (25 k) a 40 Nm si tak užijú len noví majitelia na britských ostrovoch. Ford si cení úpravu na 899 libier.

Po úprave dosiahne Ford Focus RS zrýchlenie z 0 na 100 km/h len za 4,5 sekundy. To je lepšia hodnota, akou sa pýši Porsche 911 Carrera s manuálnou prevodovkou. Nemecký superšport však vyjde neporovnateľne viac.

Maximálna rýchlosť zostáva na rovnakej hodnote 266 km/h. Inžinier z Ford Performance, Tyrone Johnson, prezradil, že Ford má bohatú históriu spolupráce s Mountune. Úpravy sa dotkli nového vzduchového filtra, nových silikónových sacích hadíc a novej úpravy dát v riadiacej jednotke motora. Úprava od Mountune zaberie technikom maximálne 1,5 hodiny a zachováva pôvodnú záruku od Fordu.

MM, Ford

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov