Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection

Prednedávnom sme informovali o ukončení výroby modelu Phantom. Automobilka však ešte pred koncom produkcie pripravila mimoriadnu edíciu, ktorú nazvala Zenith Collection.

Rolls-Royce Phantom je veľmi jedinečný automobil, ktorý je takmer každý jeden unikátom. Automobilka však zvýrazní jednotlivé prvky výbavy a s edíciou Zenith Collection pripraví neprehliadnuteľné vozidlá.

Od 1. januára 2003 predávajú už siedmu generáciu modelu Phantom. O 4 roky neskôr predstavili nekompromisné kupé Phantom Drophead Coupe. Verzia Phantom Coupe prišla na trh v roku 2008.

Rolls-Royce Wraith ako jedinečné Gran Turismo začali predávať len nedávno, v roku 2013. Po oznámení začiatku produkcie ôsmej generácie Phantoma, ktorá bude mať novú hliníkovú štruktúru karosérie, ukončia výrobu siedmej generácie s mimoriadnou edíciou.

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection Rolls-Royce Phantom Zenith Collection

Modely Phantom Drophead Coupe a Phantom Coupe tak prichádzajú s kolekciou Zenith Collection. Rolls-Royce plánuje z tejto edície vyrobiť len 50 kusov. Vzniknú tak jedinečné a zberateľsky cenené automobily.

Prácu na vozidlách bude mať na starosti dizajnérsky team Bespoke. Sklenené police, ktoré sú v zadnej časti batožinových dverí, budú slúžiť ako odkladací priestor na fľaše šampanského. Veľkú časť priestoru pre batožinu zaberie chladnička, do ktorej sa zmestia 2 štandardné fľaše a 8 pohárov od Rolls-Royce.

Automobilka prezentuje možnosť trávenia voľných chvíľ s vozidlom na pikniku ako jedinečnú príležitosť pre využitie všetkých vymožeností modelu Zenith Collection. Na výklopných zadných dverách tak pre pohodlné sedenie pribudne tá najjemnejšia koža, ktorá je v ponuke.

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection Rolls-Royce Phantom Zenith Collection

K dispozícii bude tiež košík na piknik s nenapodobniteľným vzorom od Rolls-Royce, ktorý si môže zákazník prispôsobiť do jeho obľúbených farieb a materiálov. Pri otvorení dverí zaujme laserové leptanie do lakťovej opierky, ktoré nemá v automobilovom svete obdobu.

Vyberateľné hliníkové puzdro má v sebe tiež laserom vyleptané jedinečné číslo motora. Súradnice výrobnej továrne v anglickom Goodwoode, kde sú modely Rolls-Royce vyrábané, nájde majiteľ na hliníkovom odliatku ako pripomienku jedinej továrne Rolls-Royce v Anglicku.

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection Rolls-Royce Phantom Zenith Collection

Rýchlomer je vyvedený do leštenej oceľovej farby. Exteriér môže byť lakovaný do najznámejších farieb v histórii automobilky, ako napríklad Madeira Red, Jubilee Silver, Midnight Blue alebo Artic White.

Modely s edíciou Zenith Collection sú poslednými možnými vozidlami Phantom, ktoré si môže v súčasnosti zákazník objednať. Kapitola siedmej generácie Phantomu sa tento rok uzavrie, aby o rok privítala nasledovníka s tou najmodernejšou technikou.

MM, Rolls-Royce

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov