Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Audi s novým filtrom pre alergikov

Pre alergikov je obdobie kvitnutia peľov tým najhorším. Automobilky pre nich pripravujú rôzne špeciálne filtračné vložky, ktoré neprepustia do interiéru alergény. Audi predstavilo vynovený filtračný materiál.

Od júna 2016 budú vybrané modely od Audi vybavené nový filtrom, ktorý bude filtrovať vzduch vstupujúci do interiéru. Ten nielen odstráni jemné častice a škodlivé plyny z ovzdušia, ale tiež neutralizuje väčšinu všetkých alergénov.

Novinka bude k dispozícii v modeloch A1, A3, Q3 a TT. Od júna tohto roka tak budú všetky menované automobily už z výroby vybavené týmto filtrom. Novinka Audi Q2 bude mať tento filter od začiatku produkcie koncom tohto roka.

Zákazníci iných modelov môžu vybaviť svoje vozidlo novým filtrom pri najbližšej servisnej prehliadke po júni tohto roka. Filter je k dispozícii v dvoch verziách, každá z nich sa skladá z troch vrstiev.

Každý z filtrov „pracuje“ na inom princípe. Novinkou je nosná vonkajšia vrstva, ktorá ponúka takmer dokonalú filtráciu voči alergénom. Prvý variant redukuje alergény rastlinným spôsobom. Bioaktívne látky (polyfenoly) sa viažu na receptory alergénov a tak ich neutralizujú.

Druhý variant využíva modifikáciu proteínovej štruktúry pre dosiahnutie optimálnej neutralizácie alergénov. Nezávislé testy, ako napríklad SGS Fresenius alebo Fiatec GmbH, potvrdili vysokú účinnosť novinky od Audi.

Tieto dve vrstvy, ktoré sa nenachádzajú v bežných filtračných vložkách, prispievajú k vysokej kvalite ovzdušia v interiéri. Filtračná vrstva zložená zo špeciálnych mikrovlákien odstraňuje aj tie najjemnejšie častice zo vzduchu.

Plynné nečistoty zachytáva vrstva z aktívneho uhlia. Komplexné merania dokumentovali vysokú účinnosť filtračného systému vybaveného týmto typom filtra. Usporiadanie vrstiev zaisťuje vynikajúci separačný výkon a výkon klimatizácie po celú dobu životnosti filtra.

MM, Audi

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov