Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Porsche 919 Hybrid s novými reflektormi

Na pretekoch 24-hodín v LeMans bude Porsche 919 Hybrid súťažiť s novým aerodynamickým balíkom. Najväčšou zmenou sú však nové predné reflektory.

Podobne ako minulý rok, aj tento rok zajazdilo Porsche 919 Hybrid v prvom tréningovom dni najrýchlejší čas. K tomuto výsledku, počas nočných kôl, nepochybne prispeli aj nové reflektory. V dennom režime svietia 4 LED-segmenty, ktoré sú jasným dizajnovým podpisom nových modelov Porsche. Podľa vedúce teamu Porsche, Jensa Maurera, sa podarilo technikom zvýšiť výkon reflektorov do strán a pred vozidlom. Najnovší systém s LED dodala spoločnosť OSRAM a ponúka 3 rôzne prevádzkové režimy. Prvým je centrálny lúč svetla určený pre dlhé vzdialenosti.

Porsche 919 Hybrid LED svetlomety Porsche 919 Hybrid LED svetlomety

Druhým je diaľkový režim a tretím bočné svietenie. Dvanásť párov diód je rozdelených do 7 rôznych možností zapínania a vypínania samotných diód. Riadiaca jednotka je integrovaná do telesa svetlometu.

Výkonné bočné svetlo pod uhlom 45 ° zodpovedá kvalite stretávacieho reflektora bežného cestného automobilu. Každý reflektor má 20 takzvaných RGB LED (červeno-zeleno-modrá farebná škála), podľa čoho sú vozidlá jasne identifikovateľné.

Porsche 919 Hybrid LED svetlomety Porsche 919 Hybrid LED svetlomety

Porsche 919 Hybrid s číslom 1 svieti do fialovej farby a vozidlo s číslom 2 do modrej farby. V porovnaní s minulým rokom konštruktéri zdvojnásobili počet LED a hmotnosť reflektora znížili o 1,1 kg.

Celý reflektor je v súčasnosti tvorený ako jeden celok. Chladenie je zabezpečené vzduchom, ktorý k diódam prúdi zadnou stranou reflektora cez chladiace mriežky.

MM, Porsche

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov