Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nový Fiat Talento a Toyota Proace

Trojičky Citroen Jumpy, Fiat Scudo a Peugeot Expert to majú zrátané. Fiat po takmer 20-ročnej spolupráci oznámil nový model, ktorý však už nepokračuje na koncepcii koncernu PSA. Obdobný vývoj má tiež Toyota s modelom Proace.

Fiat predstavil nástupcu populárneho Scuda. Model Talento pokračuje v rovnomennej tradícii, ktorú začal ako prvá generácia Ducata. Taliani ho totiž na domácom trhu predávali ako Fiat Talento.

Fiat plánuje novinku začať predávať už v máji, s informáciami je však veľmi strohý. Dizajn je obdobný s väčším modelom Ducato, odlišnosti nájdeme na prednej maske. Fiat zaraďuje novinku medzi menšie Doblo Cargo a väčšie Ducato.

Fiat Talento

Automobilka bude ponúkať obdobné motory, ako v prípade dosluhujúceho Scuda. K dispozícii tak budú obľúbené MultiJety s twin turbom a maximálnym výkonom do 106 kW (145 k). Bližšie informácie prinesieme po oficiálnom predstavení a zverejnení údajov.

Toyota so svojou novinkou Proace toľko tajností nerobí. Doteraz dostupný model bol len odvodením od trojičiek PSA a Fiat s modelmi Jumpy, Ducato a Expert. Svetovú premiéru bude mať na výstave vozidiel v anglickom Birminghame na konci apríla.

Toyota Proace Toyota Proace

Novinka bude dlhá 4,6 m s rázvorom 2,9 m. V segmente tak pôjde o najkratšie vozidlo. K dispozícii budú 3 predné sedadlá a nákladový priestor dlhý 2,1 m a široký 1,6 m. Objem prepravovaného tovaru môže byť až 4,6 metrov kubických.

V ponuke bude tiež verzia Combi s 9 sedadlami na prepravu osôb. Toyota uvádza polomer otáčania 11,3 m, čo zaručí ľahké manévrovanie aj v mestských uličkách. S unikátnou technológiou Cargo umožní sklopenie predných sedadiel a predĺženie nákladového priestoru až na 3,3 m.

Stredná verzia predĺži rázvor na 3,2 m a dĺžku vozidla na 4,9 m. Nákladový priestor bude mať dĺžku od 2,5 do 3,7 m. Objem tovaru bude môcť byť od 5,3 do 5,8 metra kubického. Najdlhšia verzia zachováva rázvor 3,2 m. Celková dĺžka narástla vďaka predĺženému priestoru za zadnými kolesami na 5,3 m.

Toyota Proace Toyota Proace

Nákladový priestor bude v základnej konfigurácii dlhý 2,8 m a so systémom Cargo až 4,0 m. Celkový objem priestoru narastie na 6,6 m3. Na ľavej aj pravej strane budú môcť byť posuvné dvere široké 2,2 m a vysoké 1,9 m.

Maximálna užitočná hmotnosť bude 1 400 kg. V Combi verzii bude na výber predná lavica s 3 miestami na sedenie alebo dve jednotlivé sedadlá. Toyota ponúkne v príplatkovej výbave 17-palcové disky, Bluetooth pripojenie alebo asistenčné systémy LDA (ochrana pred vybočením z pruhu), RSA (čítanie dopravných značiek), FCW (predkolízny systém) alebo AHB (automatické diaľkové svetlomety).

Toyota Proace Toyota Proace

Na pohon budú slúžiť vznetové motory so zdvihovým objemom 1,6 alebo 2,0 litra. Menší motor bude na výber s výkonom 70 kW (95 k) a 210 Nm alebo 85 kW (115 k) a 300 Nm. Slabší je v ponuke s manuálnou 5-stupňovou alebo 6-stupňovou robotizovanou prevodovkou. Silnejší variant ponúknu výhradne so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou.

Väčší štvorvalec so zdvihovým objemom 2,0 litra ponúkne 90 kW (122 k) a 340 Nm alebo 110 kW (150 k) a 370 Nm. Na výber je len 6-stupňová manuálna prevodovka. So 6-stupňovou automatickou prevodovkou bude dostupná najsilnejšia verzia s výkonom 130 kW (180 k) a 400 Nm.

MM, Fiat, Toyota

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov