Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Vylepšená Toyota GT86

Toyota GT86 je s dvojičkou Subaru BRZ považovaná za nie veľmi výkonné, ale ľahko ovládateľné a vodičsky „zábavné“ vozidlo. Toyota na autosalóne v New Yorku predstavila mierne upravenú verziu.

Toyota GT86 nie je výstrelom automobilky do novej kategórie, ale reinkarnáciou legendy AE86. Tento model prišiel na trh v 80-tych rokoch a dodnes je považovaný za etalón medzi najzábavnejšími automobilmi na svete.

Toyota GT86 prišla s vyšším výkon ale aj s vyššou pohotovostnou hmotnosťou. Legendárna AE86 tak získala nasledovníka, ktorý má síce vyššiu hmotnosť, ale voči moderným vozidlám stále patrí k tým „najľahším“.

Nová GT86 prichádza s vynovenou prednou maskou a upravenými prednými svetlometmi s LED denným svietením. Technici upravili tiež smerové svetlá, hmlovky a dizajn predného nárazníka.

Toyota G86

Vzadu pribudli LED svetlomety, ktoré dodajú novej verzii výnimočnejší vzhľad a budú jej novým dizajnovým podpisom. Upravený zadný nárazník dopĺňajú vynovené disky s modernizovaným lúčmi.

Interiér prešiel malými zmenami. Toyota ponúka za príplatok kožu Alcantara, ktorá doteraz nebola dostupná. K dispozícii je prístrojová doska so semišovým materiálom, ktorý je tiež na výplniach predných dverí.

Sedadlá dostali strieborné prešívanie, pre lepšie držanie upravili športový volant s integrovanými ovládacími prvkami a logom 86 na stredovom náboji. Toyota GT86 však presviedča svojimi jazdnými vlastnosťami.

Technici vylepšili aj tie. Upravené zavesenie ponúka ľahšie ovládanie vozidla a prináša viac zábavy za volantom. Vynovená Toyota GT86 bude dostupná od jesene tohto roka.

MM, Toyota

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov