Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Subaru vyrobilo vyše 15 miliónov „štvorkoliek“

Japonská značka Subaru je známa úspechmi v rally súťažiach so svojím symetrickým pohonom všetkých kolies. Nedávno automobilka oznámila, že vyrobila už viac ako 15 miliónov vozidiel s týmto pohonom.

Na začiatku marca tak Subaru oslavovalo významný míľnik. Z výrobných pásov zišiel jubilejný 15 miliónty automobil, ktorý mal pohon všetkých kolies AWD. Subaru je týmto pohonom známe a tak je to významný úspech.

Prvým automobilom s pohonom AWD bolo v septembri 1972 Subaru Leone 4WD Estate Van. Po 44 rokoch tak automobilka oslavuje významnú udalosť, pri ktorej príležitosti oslavovali tiež pracovníci v japonských prevádzkach.

Od začiatku výroby AWD modelov Subaru tento systém upravuje a prináša modernejšie technológie. Cieľom automobilky je produkovať vozidlá s dôrazom na bezpečnosť a príjemné ovládanie. V minulom roku Subaru predalo až 98 % vozidiel zo svojej svetovej produkcie s pohonom AWD.

Všetky verzie mali boxer motor, ktorý je tiež špecifickým poznávacím znakom automobilky Subaru. Pohon Symmetrical AWD ponúka stabilitu a trakciu s výborným rozložením hmotnosti, ktorému pomáha tiež pozdĺžne umiestnený boxer motor.

Spojením týchto dvoch predností automobilka spája bezpečnosť a potešenie z jazdy, ktorými značka prezentuje svoje modely. Subaru plánuje v budúcnosti systém zdokonaľovať s cieľom zníženia spotreby a zlepšenia jazdných vlastností.

MM, Subaru

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov