Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku
kia sorento

Citroën s novinkami

Citroën odovzdal polmilióntemu zákazníkovi nový model C4. Výnimočnú chvíľu ozvláštnil rally jazdec Sébastien Loeb. V Brazílii Citroën začal predávať novinku C3 Aircross, ktorou plánuje osloviť nových zákazníkov.

Od uvedenia modelu C4 na trh už prešlo niekoľko rokov. Z výrobných pásov rôznych tovární po celom svete zišlo viac ako 2,5 milióna kusov C4. V prevádzke Mulhouse však tento mesiac oslavujú kus s poradovým číslom 500 000.

V tejto továrni vyrábajú C4 druhej generácie od roku 2010. Na oslavu produkcie polmiliónteho kusu prišiel na návštevu a odovzdanie vozidla majiteľovi jazdec rally Sébastien Loeb. Výherca štyroch titulov vo WRC odovzdal kľúče od nového vozidla so správcom továrne Corinne Spiliosom.

Nový majiteľ mal výnimočný deň. Pred odovzdaním automobilu dostal prehliadku továrne, kde bol jeho Citroën C4 vyrobený. V tejto prevádzke pracuje už viac ako 7 500 zamestnancov. Je to tiež najväčší súkromný zamestnávateľ v regióne Alsace. Od začiatku produkcie osobných vozidiel tu vyrobili už viac ako 11 miliónov automobilov.

Citroën v Brazílii predstavil novinku C3 Aircross, ktorá prinesie do nižšej triedy štýlový dizajn s pokrokovými technológiami. Citroën rozbieha výrobu crossoverov a model C3 Aircross mu pomôže v prvotných plánoch.

Citroën C3 Aircross Citroën C3 Aircross

Novinka je špeciálne vyvinutá pre Latinskú Ameriku a budú ju vyrábať v továrni v portugalskom Porte. Citroën C4 Picasso bol v Brazílii predstavený minulý mesiac a novinka nasleduje väčšieho súrodenca v dizajnovej línii.

Pre automobilku má Brazília veľký strategický význam aj napriek recesii a zníženému odbytu v prvej polovici tohto roka o 20%. Celosvetovo je Citroën deviata najväčšia automobilka a v Brazílii je najväčšou značkou na trhu.

Novinka prinesie do nižšej triedy nezameniteľný dizajn a nové technológie. Nové LED svetlomety majú jedinečnú grafiku. V interiéri je 7-palcová dotyková obrazovka, parkovacia kamera alebo funkcia MirrorLink pre smartphony.

MM, Citroën

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov