Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Opel vyrobil v Gliwiciach 2 milióny automobilov

U našich severných susedov má automobilka Opel továreň na výrobu automobilov na viacerých miestach. Továreň v Gliwiciach v súčasnosti oslavuje jubilejný výsledok, výrobu dvojmiliónteho vozidla.

Vo výrobnej továrni v poľských Gliwiciach sa vyrábajú tiež modely Holden. Práve automobil Holden Cascada bol jubilejným vozidlom s poradovým číslom 2 000 000. V továrni totiž vyrábajú modely Holden Cascada a Astra.

Výroba týchto modelov sa rozbehla len nedávno, vo februári tohto roka. Na posilnenie značky Opel a GM na svetových trhoch sa tu začne koncom tohto roka vyrábať Buick Cascada, teda kabriolet od Opla s logom amerického Buicku.

Na pohon jubilejnej Cascady slúži 1,6-litrový prepĺňaný motor s výkonom 125 kW (170 k). Automobil je lakovaný do farby Deep Sky Blue a je určený pre zákazníka v Austrálii. Pre továreň v Gliwiciach je tento míľnik veľmi dôležitý.

Opel Gliwice Opel Gliwice

V súčasnosti tu vyrábajú 5 modelov na jednej montážnej linke. Prvým vozidlom, ktoré opustilo brány továrne, bola Astra Classic 31. augusta 1998. Opel tu vyrábal 4 generácie Astry, Agilu a Zafiru. V súčasnosti sa tu produkuje Cascada a 4 karosárske verzie modelu Astra.

Továreň v Gliwiciach je jedným z najväčších zamestnávateľov v tejto oblasti. Patrí medzi najväčších exportérov v Poľsku a vyrába vozidlá pre trhy v Európe, Afrike, Severnej Amerike, Ázii a Oceánii. Továreň je tiež jedna z najekologickejších v koncerne GM.

Opel v Poľsku patrí medzi najdynamickejšie automobilové značky. V roku 2014 predal na trhu v Poľsku viac ako 28 000 vozidiel, čo predstavovalo rast o 41 % voči roku 2013. Podiel na trhu sa zvýšil na 7,2 %. V prvom štvrťroku 2015 sa tržby zvýšili o 23 % a podiel na trhu o 1,7 % v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2014.

MM, Opel

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov