Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Štúdia Mercedes-Benz GLC kupé

Mercedes-Benz predstavil najnovšie kupé, ktoré prenáša úspešný recept modelu GLE kupé do kompaktnejšieho segmentu.

Dynamicky expresívne vozidlo spája typické štýlové prvky kupé s čistou dizajnovou rečou nadchádzajúcich generácií vozidiel kategórie SUV. Maska chladiča Twin Blade, kapota motora s charakteristickými prelismi alebo štvorvetvová výfuková sústava vytvárajú estetický kontrast s harmonickou, takmer organickou základnou karosériou. Prvky zo sveta robustných terénnych automobilov, napríklad masívne 21-palcové pneumatiky, ochrana spodku vozidla vpredu a vzadu, zväčšená svetlá výška alebo bočné nášľapné prahy zvýrazňujú naproti tomu potenciál výkonu konceptu GLC kupé mimo spevnených ciest.

MB GLC b       MB GLC c

Úspešná zmes multifunkčného SUV a emotívneho sveta kupé značky Mercedes-Benz, ktorá rozpútala nadšenie už modelom GLE kupé, prechádza konceptom GLC kupé do druhého kola. Vozidlo však hrá v kompaktnejšej lige (dĺžka/šírka/výška/rázvor: 4,73/ 2,15/ 1,59/ 2,83 metra)  ako ukazuje aj rozmery vozidla s výraznou atletickou základnou karosériou, pretiahnutou kabínou a veľkými 21-palcovými kolesami, ktoré vytvárajú ideálne proporcie kupé s charakteristickou črtou terénnych vozidiel.

Vynikajúco usporiadané komponenty ako dvojdielne perforované disky z ľahkej zliatiny, vonkajšie zrkadlá s dizajnom výstuhy alebo spomínané štyri koncovky výfuku tak vytvárajú želaný štylistický kontrast, ktorý má potvrdiť technologické ambície predvádzacieho vozidla. To isté platí pre ochranu spodku vozidla s chladiacimi štrbinami vpredu a vzadu alebo svetlomety a zadné svietidlá podobné svetelným sochám.

Pôsobivý vzhľad GLC kupé zvýrazňujú svetlomety (kompletne LED),  ktorých funkcie sú zjednotené v jednom kryte. Zadné prstencovité spätné svetlá zasa obklopuje stredová šošovka, ktorá adaptívne zosilňuje brzdové svetlo a zlepšuje tým jeho viditeľnosť.

Očakávaná novinka využíva hnacie ústrojenstvo s pohonom všetkých kolies. Motor má zdvihový objem 2,996 litra V6 (270 kW/367 k; 520 Nm). Poznáme ho z nedávno predstavených športových modelov AMG (napr. Mercedes-Benz C 450 AMG 4MATIC). Má priame vstrekovanie a dve turbodúchadlá. Napojený je na deväťstupňovú automatickú prevodovku 9G-TRONIC, ktorá umožňuje jazdné výkony na vysokej športovej úrovni.

MB (šr)

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov