Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Opel: nová prevodovka a strecha pre model Adam

Opel predstavil nové prvky výbav pre svoj v súčasnosti najmenší model. Od začiatku roka je pre Adam k dispozícii nová automatizovaná prevodovka a strecha.

Opel pre svoj najmenší model ponúka mnoho prvkov individualizácie. V súčasnosti rozširuje ponuku o nový typ strechy. Takzvaná Swing Top strecha je odteraz k dispozícii pre bežný model Adam; doteraz bola za príplatok výlučne pre verziu Adam Cross.

Nová strecha Swing Top ponúka neobmedzený výhľad na oblohu stlačením jedného tlačidla. K dispozícii v konfigurácii Adam Jam. Strecha sa zasúva do C-stĺpika a môže sa zatvárať až do rýchlosti jazdy 140 km/h.

Opel Adam Swing Top

Nová strecha má pre vyššiu odolnosť a robustnosť neoprénovú vrstvu. Celý mechanizmus a strecha sú akusticky vyladené pre čo najlepšiu izoláciu hluku v kabíne. Výhodou takejto strechy je zachovanie objemu batožinového priestoru.

Druhou novinkou je automatizovaná prevodovka Easytronic 3.0. Spája výhody komfortu automatickej prevodovky so zvýšenou účinnosťou manuálnej prevodovky.

Tretia generácia Easytronicu skráti čas potrebný na preradenie. V kombinácii s atmosférickým motorom 1,4 s výkonom 64 kW (87 k) zníži nová prevodovka priemernú spotrebu o 0,4 l/100 km.

Opel Easytronic 3.0

Táto hodnota je ekvivalentom emisií 10 g CO2 na jeden kilometer. V tejto kombinácii spotrebuje model Adam 4,7 l/100 km a dosiahne hodnotu emisií 109 g CO2 na kilometer. Automobil sa tak presunie v Nemecku v kategórii účinnosti z triedy C do B. Prevodovka je k dispozícii za 600 €.

MM, Opel

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov