Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nová Honda NSX

Honda na autosalóne v Detroite predstavuje nástupcu známeho športového modelu NSX. Novinka prekoná štúdiu z roku 2013 vo všetkých oblastiach a príde na trh s výkonnejším motorom.

Tohtoročná premiéra modelu NSX nie je náhodná. Honda presne pred 25 rokmi predstavila prvý model NSX. Vtedy mala Honda NSX málo konkurentov a automobilka ňou zaplnila ptiestor na trhu športových vozidiel.

Voči predchodcovi pridá novinka preplňovaný motor. Vidlicový šesťvalec s rozovretím valcov pod 75 stupňovým uhlom bude mať ventilový rozvod DOHC a bude prepojený s novou 9-stupňovou automatickou dvojspojkovou prevodovkou.

Honda NSX Honda NSX

Spaľovaciemu motoru budú pomáhať 3 elektromotory. Dĺžka vozidla bude 4 470 mm, šírka 1 940 mm, výška len 1 215 mm a rázvor 2 630 mm. Voči predchodcovi je to zväčšenie všetkých rozmerov o niekoľko mm.

Automobilka predstavila model ako vozidlo nekompromisne navrhnuté pre vodiča. V interiéri zaujme veľký TFT displej, ktorý vodič ovláda cez integrovaný systém s príslušnou grafikou. Prístrojová doska má kožené čalúnenie.

Honda NSX

Automobil využíva dva predné elektromotory na pohon jednotlivých predných kolies. Tretí elektromotor sa je medzi motorom a prevodovkou a pomáha pri akcelerácii a brzdení motorom.

Honda NSX využíva priestorový rám vyrobený z hliníka pre nižšiu pohotovostnú hmotnosť. Podlaha vozidla je z uhlíkových vlákien. Automobil má tiež športový balíček, ktorý optimalizuje hmotnosť a zlepšuje jazdné vlastnosti.

Honda NSX Honda NSX

Model stojí na 19-palcových diskoch s plášťami 245/35 ZR19 vpredu a 20-palcových diskoch s plášťami 295/30 ZR20 vzadu. Predné uhlíkovo-keramické kotúčové brzdy spomaľujú 6-piestikové strmene a zadné 4-piestikové strmene.

Pohon Sport Hybrid SH-AWD kombinuje precízne jazdné vlastnosti s pohonom všetkých štyroch kolies. Automobil ponúka 4 jazdné režimy: tichý, Sport, Sport+ a trať. Výroba novinky bude v americkom meste Marysville v štáte Ohio.

MM, Honda

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov