Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Nissan začal v Rusku vyrábať X-Trail

Nissan začal s výrobou modelu X-Trail aj v Rusku. Tento krok bol známy už dlhšie obdobie, automobilka chce totiž vyrábať až 90 % predaných vozidiel na ruskom trhu práve v tejto krajine.

Výroba nového modelu X-Trail v Rusku sa začala začiatkom decembra. Na oficiálnej ceremónii sa zúčastnil prezident Nissanu pre Európu Paul Willcox a generálny riaditeľ výrobnej továrne v Rusku, Dmitrij Michajlov.

Novinka X-Trail v sebe spája tradíciu pohonu 4×4 a crossoverov. Nissan začiatkom výroby X-Trailu v Rusku posilňuje svoje pôsobenie na Európskom kontinente.

Nissan modelom X-Trail vytvoril alternatívu ku klasickému D-segmentu vozidiel. Nissan vložil do rozšírenia pracovných miest v továrni v Petrohrade 167 miliónov Eur.

Nissan X-Trail v Rusku

S výrobou nového modelu sa počet pracovných miest v Petrohrade zdvojnásobí; prácu si tu nájde 1 500 nových pracovníkov. Nissan na ruskom trhu každoročne rastie  a od roku 2016 plánuje vyrábať 90 % predaných vozidiel na ruskom trhu práve v tejto krajine.

Nissan v Petrohrade zdvojnásobil výrobnú kapacitu na 100 000 vozidiel a počet modelov, ktoré sa tam vyrábajú, z 3 na 5. V auguste tam začali s výrobou modelu Pathfinder a zanedlho príde do výroby nový Quashqai.

Novinka je voči predchodcovi ľahšia o 90 kg a je tiež najpriestrannejším X-Trailom zo všetkých generácii. K dispozícii je aj variant pre 7 cestujúcich. Nový X-Trail ponúka v príplatkovej výbave rôzne systémy, ako napríklad Nissan Safety Shield, asistent diaľkových svetlometov, Around View Monitor alebo detekciu pohybujúcich sa objektov.

MM, Nissan

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov