Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Milión Volkswagenov Golf Plus a Sportsvan

Volskwagen Golf Sportsvan vstúpil na trh len nedávno ako nástupca populárneho modelu Golf Plus. Volkswagen už oznámil výrobu miliónte exemplára Golfa Sportsvan.

Do tohto milióna sa však zarátali aj predchodcu Golf Plus.

Jubilejný Golf Sportsvan poháňa štvorvalcový vznetový motor 2,0 TDI s maximálnym výkonom 110 kW (150 k) a krútiacim momentom 340 Nm. Automobil má oranžovú farbu Habanero a majiteľ si do konfigurátora zadal výbavovú líniu Highline.

Model Golf Sportsvan sa vyrába výhradne v továrni v nemeckom Wolfsburgu. Tu tiež vyrábajú modely Golf, Tiguan a Touran. V roku 2014 získal Golf Sportsvan ocenenie Zlatý volant.

Prvé automobily Golf Plus začali schádzať z výrobnej linky v roku 2004. Na začiatku tohto roka ho nahradil vynovený model Golf Sportsvan, ktorý stojí na modulárnej platforme MQB, ktorú využíva aj Golf najnovšej generácie.

Volkswagen Golf Sportsvan Volkswagen Golf Sportsvan

Z modelu Golf Plus predal Volkswagen celosvetovo 930 000 kusov, model Golf Sportsvan sa na jubilejnom čísle podieľa počtom 70 000 predaných vozidiel. Automobil zaujme predovšetkým variabilným interiérom, vyššou strechou a vyvýšeným miestom na sedenie.

Hlavným trhom pre Golf Sportsvan je doma v Nemecku, nasleduje Francúzsko a Taliansko. Najpopulárnejšia motorizácia je zážihové TSI s výkonom 92 kW (125 k). Volkswagen Golf Sportsvan je treťou karosárskou verziou po Golfe a Golfe Variant, ktoré sú najpredávanejšími automobilmi so spoločnou modulárnou platformou MQB.

MM, Volkswagen

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov