Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Nová Corsa už získala 30 000 objednávok

Novinka od Opla, model Corsa, slávi predajné úspechy ešte predtým, než dorazila do dealerstiev. Pre nový model sa už rozhodlo vyše 30 000 zákazníkov.

Prvé objednávky na novú Corsu prijímal Opel už pred prvým oficiálnym predstavením modelu. Prví zákazníci tak začali podpisovať záväzné objednávky už v auguste. Doteraz Opel zaregistroval viac ako 30 000 objednávok.

Piata generácia Corsy chce nadviazať na úspech predchodcov. Veľký záujem o nový model preukazuje, že Opel výborne načasoval dizajn, nové technológie a cenu. Automobil je dôležitou súčasťou modelovej ofenzívy Opla.

Svetovú premiéru mala Corsa na autosalóne v Paríži. Prvé záväzné objednávky prijali v Nemecku, od oficiálneho predstavenia sa však môže novinka objednať na všetkých hlavných trhoch.

Automobil bol veľmi populárny nielen na domácom trhu v Nemecku, ale tiež vo Veľkej Británii a Francúzsku. Prvé modely Corsy dorazia k predajcom v januári 2015.

Opel Corsa E Opel Corsa E

Corsa je veľmi dôležitým modelom automobilky z Rüsselheimu. Z jej celkových tržieb pripadá na Corsu viac ako štvrtina. Prvá generácia Corsy prišla na trh už pred 32 rokmi.

Od začiatku predaja v roku 1982 Opel predal vyše 12,4 milióna kusov Corsy. Z poslednej generácie, ktorá bola na trhu od roku 2006 až doteraz, predali vyše 3 000 000 kusov.

Ostatný rok bol pre Corsu D veľmi významný. Z celého portfólia automobilky Opel bol práve model Corsa najpredávanejším. V septembri triumfovala v počte registrácii na domácom trhu v Nemecku.

Nová Corsa je súčasťou modelovej ofenzívy, počas ktorej plánuje Opel do roku 2018 predstaviť 27 nových vozidiel a 17 nových motorov.

MM, Opel

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov