Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Volvo zvyšuje vo Švédsku počet zamestnancov

O vozidlá Volvo je veľký záujem. Dôkazom je aj vyhlásenie automobilky o rozšírení výrobnej kapacity v továrni vo švédskom Torslande a prijatí nových zamestnancov.

Volvo chce uspokojiť rastúci dopyt po novom modeli XC90. Do továrni v Torslande plánuje automobilka prijať 1 300 nových zamestnancov a rozšíriť výrobu o tretiu pracovnú zmenu.

Rozšírenie výroby plánuje na prvý štvrťrok 2015. Po otvorení novej karosárne vyrobí Volvo v tejto továrni 300 000 automobilov ročne. Celkový počet zamestnancov sa po rozšírení zvýši o 40 %.

Volvo Torslanda Volvo Torslanda

Volvo investuje do vývoja nových modelov a rozšírenia výroby 11 miliárd amerických dolárov. V továrni Torslanda tiež zavedú revidovanú pracovnú zmluvu na ďalšiu podporu objemu produkcie. Nová dohoda zvýši flexibilitu vo výrobe na uspokojenie dopytu zákazníkov.

Po predstavení novej pracovnej zmluvy v prvom štvrťroku 2015 bude továreň zamestnávať 4 600 zamestnancov. Továreň, ktorá tento rok oslávila 50 rokov od začiatku výroby prvého automobilu, v súčasnosti vyrába modely S60, S80, V60, V70, XC70 a XC90.

Automobilka ráta v roku 2015 so zvýšením predaja modelu XC 90. Predaje Volva sa v prvých deviatich mesiacoch zvýšili medziročne o 9,2 %. Automobilka plánuje vyrobiť do konca roka 470 000 automobilov. Vďaka novému modelu XC90 sa predpokladá v roku 2015 dosiahnutie historického maxima výroby v továrni v Torslande.

MM, Volvo

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov