Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku

Hyundai Shell World Rally Team vybojoval v Poľsku pódium

Hyundai Shell World Rally Team vybojoval svoje druhé umiestnenie na stupienkoch víťazov v sezóne majstrovstiev sveta v automobilových súťažiach 2014 FIA World Rally Championship (WRC).

Thierry Neuville (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 7, spolujazdec Nicolas Gilsoul) sa umiestnil na treťom mieste v celkovej klasifikácii na napínavej Rally Poland.

2 Poland Hyundai

V siedmom podujatí tohto ročníka šampionátu WRC mladý tím absolvoval dobrý týždeň a jeho intenzívne úsilie bolo krunované prvým dojazdom všetkých troch automobilov do cieľa súťaže. Juho Hänninen (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 8, spolujazdec Tomi Tuominen) sa umiestnil na šiestom a Hayden Paddon (Hyundai i20 WRC so štartovným číslom 20, spolujazdec r John Kennard) na ôsmom mieste v celkovej klasifikácii.

Tím na súťaži v Poľsku predviedol dobrý, konkurencieschopný výkon. Všetky tri posádky počas víkendu zajazdili dobré časy na rýchlostných skúškach. Neuville v sobotu vyhral rýchlostnú skúšku Stare Juchy 2 s dĺžkou 14,41 km, Hänninen dosiahol najlepší čas na rýchlostnej skúške 2 (Kruklanki 17,24 km) a aj Paddon na svojom druhom podujatí WRC ako jazdec Hyundai Shell World Rally Team v piatok skončil iba 0,7 sekundy za víťazom rýchlostnej skúšky 4 (Wieliczki 12,89 km).

Neuville bol na Rally Poland motivovaný a v dobrej kondícii. Húževnato bojoval a to mu prinieslo veľmi pekné tretie miesto v celkovej klasifikácii.