Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


LEXUS NX Overtrail – Nová verzia pre nespevnené cesty

Novou verziou svojho luxusného SUV strednej triedy NX chce Lexus aj v tomto prevedení docieliť maximálny komfort pri riadení vozidla. Podporuje ešte pokojnejšiu, sebavedomejšiu a uspokojivejšiu jazdu, či už sa presúvate po meste, alebo sa vyberiete na nespevnený povrch.

Overtrail nie je robustný off-road. Ide skôr o interpretáciu modelu NX, ktorý mu pomocou špeciálnych dizajnových detailov a vylepšení zaručuje komfortný chod aj vtedy, keď vozidlo používate na nespevnených cestách, ale stále v prémiovej kvalite.

Dizajn „Next Chapter“ automobilky Lexus získava v modeli NX novú perspektívu, ktorú navodzuje vyššie posunuté zavesenie kolies či použité 18-palcové zliatinové disky s novým dizajnom a robustnými univerzálnymi pneumatikami. Jednotná čierna povrchová úprava zdobí kryty vonkajších spätných zrkadiel, kľučky dverí, lemy blatníkov a pozdĺžne strešné nosiče. Ďalej zaujmú čierne metalické lišty okolo okien a matné čierne disky kolies. Rám aj mriežka vretenovitej masky chladiča teraz ešte viac vyniknú vďaka lesklému metalickému lakovaniu (Bright Black Machined).

Tieto detaily vytvárajú kontrast s novým metalickým lakom vo farbe Béžová Púštna (Moon Desert), ktorý je dostupný výlučne pre variant Overtrail (k dispozícii na výber pre tento variant je šesť ďalších farieb). Netradičný je nápis LEXUS na dverách batožinového priestoru vyhotovený v sivej farbe.

Exkluzívnym vzhľadom sa môže pochváliť aj interiér, kde nájdeme športové predné sedadlá v čiernej syntetickej koži s bočným vedením v odtieni khaki, s ktorými sú farebne zladené aj panely dverí či úložná schránka v stredovej konzole. Okrem toho sa využívajú nové prvky obloženia so vzorom Bookmatch Woodgrain, ktoré sú inšpirované prirodzením vrstvením kameňa.

Vyšším nastavením odpruženia o 15 mm narástla celková výška NX. Vyvýšená poloha za volantom prináša vodičovi lepší výhľad z vozidla. Podobne stúpla hodnota svetlej výšky na 200 mm, takže variant Overtrail dokáže poľahky zvládnuť aj náročnejšie cesty. Dodatočné vystuženie zadnej časti zasa zlepšuje jeho dynamický výkon.

V duchu filozofie Omotenashi vybavila automobilka Lexus variant NX Overtrail ďalšími špeciálnymi prvkami, vďaka ktorým sa budete vo vozidle cítiť ešte komfortnejšie. Napríklad systém klimatizácie využíva pokročilú technológiu na zlepšenie kvality vzduchu nanoe-X. Preukázateľne dokáže eliminovať baktérie, vírusy, plesne či nepríjemný zápach a zároveň dodáva vlasom a pokožke cestujúcich osvieženie s hydratačným účinkom.

Prostredie kabíny podporuje pohodu aj prostredníctvom ambientného osvetlenia, ktoré jemne a nepriamo osvetľuje priestor na nohy, panely dverí či stredovú konzolu. Na výber je 64 rôznych farieb, z ktorých 14 odrážajú rôzne nálady inšpirované prírodou.

Overtrail je dostupný ako pre hybrid NX 350 AWD, tak aj plug-in hybrid NX 450h+ AWD .

Prvé vozidlá sa na Slovensku objavia začiatkom júna 2024, ceny modelu budú k dispozícii koncom apríla 2024.

Lexus NX 350h 4×4 E-Four F Sport Top – Svieži vietor segmentu

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov