Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


BMW M Day 2024: Boli ste sa pozrieť v Moste?

Na Veľký piatok to na Autodróme v Moste skutočne žilo. Všade bolo cítiť benzín.

Na tradičný jarný zraz – BMW ///M Day – prišiel rekordný počet majiteľov vozidiel BMW M a ich priaznivcov, ktorí zaplnili všetky parkovacie miesta v paddocku. Ôsmy ročník tak vytvoril český rekord v počte vozidiel BMW M a BMW M Performance zhromaždených na jednom mieste. Celkovo tak usporiadateľ Czech M Club privítal 331 vozidiel, na ktoré sa prišlo pozrieť viac ako 1 400 návštevníkov.

Spanilej jazdy po okruhu sa zúčastnilo 254 automobilov a trojica motocyklov BMW M. Vidieť tak bola takmer kompletnú aktuálnu ponuku modelov BMW M, ale aj vozidlá z nedávno minulých dôb. Boli tu všetky generácie BMW M3/M4 a BMW M6, ale tiež väčšina BMW M5, vrátane BMW M5 CS. Ukázali sa tu aj na cestách vzácne BMW Z3 M Coupé, a taktiež BMW 1 M Coupé.

Majitelia na zraz priviezli ako vozidlá v pôvodnom stave, tak aj vozidlá s rôznymi typmi úprav. Ich efektivitu si neskôr mohli vyskúšať aj pri jazdách na závodnej trati. A to dokonca aj s meraním času. Stánok spoločnosti Šenkýř Motorsport na podujatie priviezol svoje žlté BMW M4 GT3 a dovolil tak návštevníkom nahliadnuť do sveta pretekárskych vozidiel.

Nakoľko si BMW Group váži nadšenie a záujem o svoje vozidlá BMW M, lokálne zastúpenie bolo hlavným partnerom tohto stretnutia. V ich boxoch boli tiež pripravené dve vozidlá BMW M, a to kompletne vybavené príslušenstvom z programu BMW M Performance Parts. Obe vozidlá, BMW M2 a BMW M3 Touring, boli vybavené nie len sadou karbónových doplnkov, ale predovšetkým kolesami s centrálnymi maticami, ktoré boli predstavené len minulý rok. Hneď neďaleko boli pripravené motocykle BMW M, vrátane najnovšieho BMW M 1000 XR. Pozornosť vzbudila tiež flotila šiestich M Performance variantov BMW radu 7/i7, ktoré sa vyznačili fascinujúcimi farebnými kombináciami od BMW Individual.

Mimoriadny záujem účastníkov a divákov o ôsmy ročník zrazu BMW ///M Day zaistil nielen rekordnú účasť, ale znamenal naplnenie kapacity Autodrómu Most. Pre budúci rok je preto plánovaný presun podujatia na Masarykov okruh do Brna a rozšírenie podujatia na dvojdňový ///M Festival.

Test: BMW 520 xDrive sedan – Vrchný inšpektor

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov