Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


Komplexná oprava mostu v križovatke D1 a R1, rátajte s mega zdržaniami

Národná diaľničná spoločnosť odštartuje v priebehu marca veľkú dopravnú operáciu pri Trnave, v mieste križovania diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1. Premostenie na križovatke autostrád čaká komplexná oprava.

Stavebné práce budú vykonávané aj v noci, 7 dní v týždni. Najskôr budú opravovať most v smere z Nitry do Trnavy. Práce  rozdelili do 2 etáp, aby bol dopad na plynulosť dopravy čo najmenší. Veria, že aj vďaka Vám sa dostane táto informácia k čo najširšej mase motoristov – pre dopravu to nebude ľahké obdobie, ale spoločne to vraj všetci zvládneme.

1. etapa 

Počas PRVEJ ETAPY budú opravovať vonkajšiu časť mosta. Doprava na moste ostane zachovaná v dvoch jazdných pruhoch pri stredovej rímse. Uzavretý však bude pripájací pruh z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Z tohto dôvodu bude doprava z D1 smerujúca do Trnavy presmerovaná po R1 smer Nitra. V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa osobné vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. Pre nákladné vozidlá smerujúce do Trnavy začne obchádzková trasa v križovatke Senec, východ a povedie po ceste I/61 v smere do Trnavy.

2. etapa

 

Počas DRUHEJ ETAPY budú opravovať vnútornú časť mosta. Motoristom budú k dispozícii už dva opravené jazdné pruhy na vonkajšej časti. Zachované ostane aj odbočenie z R1 na D1 v smere Nitra – Bratislava. Uzavreté bude pripojenie z diaľnice D1 na R1 v smere Bratislava – Trnava. Doprava bude vedená po pôvodnej obchádzkovej trase cez križovatku Vlčkovce. Pre nákladné vozidlá idúce do Trnavy zostane zachovaná obchádzka riešená cez križovatku Senec, východ.

Stavebné obdobie si vyžiada zo strany motoristov a dopravcov obozretnosť, trpezlivosť a ohľaduplnosť.

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov