Automagazin.sk
Oficiálne stránky najčítanejšieho motoristického magazínu na Slovensku


CUPRA Formentor VZ5 – Exkluzivita vďaka dvom limitovaný edíciám

CUPRA uvádza dve exkluzívne limitované série modelu CUPRA Formentor VZ5, v rámci ktorých dostal progresívny charakter vysoko výkonného crossover-SUV nový impulz špeciálnymi dizajnovými prvkami a výraznými farbami.

Z každej limitovanej série bude vyrobených iba 222 kusov – ako symbol k výročiu značky CUPRA – ktorej začiatok sa datuje 22. 2. 2018. Najvýkonnejšiu verziu modelu CUPRA Formentor definuje jej označenie – VZ je skratka slova Veloz, čo po španielsky znamená rýchly a číslo 5 symbolizuje ikonický 5-valcový motor.

Modely dvoch limitovaných sérií, ktoré majú kompletné sériové vybavenie, sa navzájom líšia novými farbami karosérie. Jedna má karosériu lakovanú v matnom bronzovom farebnom odtieni Century Bronze Matt a druhá v sivom matnom odtieni Enceladus Grey Matt. Obidve farby akcentujú výrazný dizajn modelu CUPRA Formentor VZ5, ktorý posúva hranice estetiky automobilu na novú úroveň.

Limitovaná séria Century Bronze má viacero jedinečných prvkov na karosérii a v interiéri. Na karosérii sú to karbónové kryty vonkajších spätných zrkadiel medenej farby (tzv. Carbon Fiber Copper) a dva páry koncoviek výfuku v rovnakom vyhotovení, ktoré dopĺňajú 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny medenej farby (na želanie čierne) a nápisy CUPRA vo vyhotovení tmavého chrómu. Okrem toho sú na karosérii logá v tradičnej medenej farbe. V kabíne sú vpredu škrupinové športové sedadlá CUP Bucket s integrovanými opierkami hlavy, ktoré spolu s čiernym prešívaným prístrojovým panelom zvýrazňujú športový charakter modelu.

Podobne limitovaná séria Enceladus Grey má nápisy a logá CUPRA na karosérii a dekoračné prvky v interiéri vo vyhotovení tmavého chrómu. Kryty vonkajších spätných zrkadiel a koncovky výfuku sú v tejto verzii z čierneho karbónu, 20-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny sú štandardne čierne (na želanie medenej farby). V interiéri sú čierne sedadlá CUP Bucket a čierny prešívaný prístrojový panel.

Vozidlá obidvoch sérií majú na dekoračnom obklade panelu dverí vodiča laserom vygravírované poradové číslo, ktoré majiteľovi neustále pripomína exkluzivitu jeho automobilu z limitovanej série.

CUPRA Formentor VZ5 má legendárny päťvalcový benzínový turbodúchadlom prepĺňaný motor 2.5 TSI, ktorý dosahuje výkon 287 kW (390 k) a maximálny krútiaci moment 480 Nm. Motor s nezameniteľným zvukom prostredníctvom 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovky DSG a elektronicky ovládanej multilamelovej spojky poháňa všetky štyri kolesá.

 

Automobily CUPRA Formentor VZ5 z limitovaných sérií zhmotňujú esenciu výkonnosti a značky CUPRA. Kvôli malých sériám po 222 kusov patria k najexkluzívnejším verziám celého modelového programu mladej španielskej značky.

CUPRA Formentor VZ5 BAT – Pozdvihnutie emócií limitovanou edíciou

Pridať komentár

Vaša emailová adresa nebude zverejnená.

Odoslaním vyjadrujete súhlas s podmienkami Ochrany osobných údajov